Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izrādīs latviešu piedzīvojumus Tobāgo

Stāsts par latviešu dēkām tālajā Tobāgo būs skatāms arī Bauskā. Augustā pilskalna estrādē izrādīs Māras Zālītes un Ulda Marhilēviča leģendāro dziesmuspēli «Tobāgo!».

Iestudējuma vasaras izrāžu projekta sabiedrisko attiecību speciāliste Una Griškēviča informē, ka atjaunojums tapis, atzīmējot komponista Ulda Marhilēviča un dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes skaistu jubileju, kā arī 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles pirmizrādes Dailes teātrī. «Tobāgo!» atjaunotās versijas režisors būs Valdis Liepiņš, kurš iestudējumu veidoja arī 2001. gadā.

«Ir izaugusi paaudze, kas šo izrādi, ko tolaik noskatījās tūkstošiem cilvēku, nav redzējusi. Šīs vasaras izrādes varētu būt labs iemesls to izdarīt,» saka libreta un dziesmu tekstu autore M. Zālīte.

Režisors V. Liepiņš uzsver, ka Tobāgo ir ne tikai Kurzemes kādreizējās varenības pierādījums, bet arī ikkatra mūsu laimes zeme, kuru dažkārt mēdzam meklēt ļoti tālu, lai gan tā varbūt atrodas tepat blakus. «Tas bija skaists laiks, kad izrādi iestudējām pirmoreiz, tādēļ arī tagad šo atjaunojumu veidoju ar prieku. Manuprāt, «Tobāgo!» ir viena no labākajām šāda žanra izrādēm, kam tekstu un libretu sarakstījusi Māra Zālīte,» pauž V. Liepiņš.

««Tobāgo!» ir viens no mīļākajiem un arī viens no dārgākajiem darbiem daiļradē, jo tas saistīts ar manu dzimto pusi – Kurzemi. Šis mūzikls ir arī viens no skaistākajiem un skumjākajiem latviešu tautas likteņstāstiem. Turklāt vasaras izrādes būs mana sena sapņa piepildījums. Visu mūžu esmu gribējis būt aktieris, un šajā iestudējumā esmu ticis pie Stāstnieka lomas,» atzīst U. Marhilēvičs.

Iestudējumā piedalās galvenokārt Dailes teātra aktieri. Titullomā, tāpat kā pirms 15 gadiem, būs Aija Dzērve. Viņas toreizējā partnera Artūra Skastiņa, kurš šovasar aizņemts filmēšanās laukumos, vietā būs Nacionālā teātra aktieris Mārcis Manjakovs. Vēl iestudējumā būs redzami Olga Dreģe, Indra Briķe, Jānis Paukštello, Katrīne Pasternaka, Andris Bērziņš, Sarmīte Rubule u. c. Visās izrādēs pie klavierēm būs mūzikas autors U. Marhilēvičs. Izrādes scenogrāfs, tāpat kā pirms 15 gadiem, ir Aigars Ozoliņš.

Brīvdabas izrāde vēl būs skatāma arī Jelgavā, Dobelē, Kandavā, Valmierā, Saulkrastos un Ikšķilē. Rudenī paredzētas izrādes telpās Rēzeknē, Rīgā un Cēsīs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas