Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvēlas dažādus risinājumus siltuma pakalpojumu rēķinu sagatavošanai un apmaksai 11

Baušķenieki vēl aizvien ir sašutuši, ka par siltuma rēķinu sagatavošanu jāmaksā viens eiro, taču dažiem privātajiem apsaimniekotājiem šī nozare ir sakārtota.

Šogad SIA «Bauskas siltums» plāno pamazām slēgt līgumus ar daudzdzīvokļu māju īpašnieku kopībām vai pārvaldniekiem par saņemto siltuma pakalpojumu rēķinu sagatavošanu. Vienu eiro no dzīvokļa par rēķina sagatavošanu maksā arī privāto namu pārvaldnieku apsaimniekotajās ēkās. Tomēr daži atraduši citu veidu.

«Par to, ka būs likums, kurā noteikts iedzīvotājiem izvēlēties maksājumu veidu, zināju jau agrāk. Runāju ar novada pašvaldības amatpersonām, bet atsaucības nebija,» stāsta Pļavu ielas 8. nama pārvaldniece Ingrīda Liepa. Tāpēc situācija sakārtota jau laikus – pēc ēkas renovācijas 2014. gadā kopsapulcē pieņemts lēmums par norēķinu kārtību.

«Ēkā ir attālinātā ūdens skaitītāja, siltā ūdens un siltuma skaitītāju nolasīšana. Bauskā šādu pakalpojumu neviens nebija ieinteresēts veikt, atradām cita novada uzņēmumu, kas attālināti nolasa datus un sagatavo rēķinus par saņemtajiem pakalpojumiem,» informē I. Liepa. Uzņēmums no Bauskas novada kapitālsabiedrībām saņem mājai piegādātos siltuma un ūdens apjoma datus un veido rēķinus. Kopējās izmaksas par visu trīs pakalpojumu rēķina sagatavošanu ir 1,04 eiro.

Savu risinājumu atradis biedrības «Dzīvokļu īpašnieku biedrība D261» nama Dārza ielā 26/1 pārvaldnieks Valdis Krauklis. «Svarīgākais bija panākt to, lai līgums par siltumenerģijas piegādi tiktu noslēgts nevis ar mājas pārvaldnieku, bet gan ar mājas dzīvokļu īpašnieku kopību. Pārvaldnieks ir tikai šīs kopības pilnvarotā persona,» atzīst V. Krauklis. Līgums ir vairāk kā 20 lappušu biezs un paredz atbildību un pienākumus visām iesaistītajām pusēm. Līgumā atrunātas veicamās darbības pārvaldnieka maiņas gadījumā, kā arī iespēja izvēlēties norēķinu veidu.

Iedzīvotāji izvēlējušies netiešos maksājumus – ar pārvaldnieka starpniecību. SIA «Bauskas siltums» piestāda rēķinu par kopējo ēkas patērēto enerģiju. Saskaņā ar līgumā noteikto maksas aprēķina metodiku tiek noteikts katra dzīvokļa siltumenerģijas patēriņš. Maksājumi par siltumenerģiju tiek iekļauti kopējā apsaimniekošanas rēķinā kā atsevišķas pozīcijas. Pārvaldnieka pienākums ir iekasēt no iedzīvotājiem naudu un pārskaitīt to SIA «Bauskas siltums». Vairāk par iekasēto naudu samaksāt nevar – to neparedz likums. Parādu piedziņa ir pārvaldnieka pienākums. Tas gan šajā ēkā nav aktuāli, jo pēdējos gados Dārza ielā 26/1 nav neviena parādnieka.

Šajā mājā par siltuma rēķina sagatavošanu eiro nemaksā. Tas nozīmē ietaupītus 45 eiro mēnesī un 540 eiro gadā. «Ceru, ka izdosies noslēgt pastāvošajai likumdošanai atbilstošu līgumu arī ar uzņēmumu «Bauskas ūdens»,» atzīst V. Krauklis.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Jānis

Arī mūsu mājas iedzīvotāji , Kareivju iela 3, Bauskā ik mēnesi saņem no Bauskas siltuma kopēju rēķinu visai mājai, atbilstoši mājas ievada siltuma skaitītāja rādījumam aprēķinātu summu. Mūsu grāmatvede ( esam izveidojuši savu dzāvokļu īpašnieku kooperatīvo sabiedrību Dzīks "K 3"), atbilstoši iedzīvotāju iesniegtajām ziņām par siltā ūdens patēriņu un saskaņā ar datorizētās programmas aprēķinu par katra dzīvokļa proporcionalitātes mērītāju ( alokatoru) rādījumiem par patērēto siltumu ( to mums uz līguma pamata veic cita firma), tiek veikts katra dzīvokļa maksājuma par apkuri aprēķins. Grāmatvede katram dzīvoklim izraksta rēķinu, kur uzrādās visi konkrētā dzīvokļa maksājumi: par apsaimniekošanu, par apkuri, par silto ūdeni, par atkritumu izvešanu un par komunālo elektropatēriņu. Protams, ka grāmatvedes darbs tiek apmaksāts no mājas iedzīvotāju apsaimniekošanas maksām.
Nesaprotu, kāpēc citu Bauskas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, kurus apsaimnieko Vides serviss, un arī pati Vides servisa vadība nevēlas maksāt par rēķinu izrakstīšanu tam , kas to veic, respektīvi - Bauskas siltumam. Jo ministru Kabineta noteikumi neļauj šīs izmaksas iekļaut pa tiešo apkures tarifā!
Domāju, ka nepareizs bija iecavnieka Ata Avota raksts "Bauskas Dzīvē" par šo tēmu, kas daudziem vēl vairāk sajauca galvu. Diemžēl, bet par visu ir jāsamaksā gala patērētājam: Par siltuma patēriņa apmaksas sadalījumu un rēķina izrakstīšanu ( ja to veic Bauskas siltums) ir vai nu viņiem ( BS) jāsamaksā pa tiešo, papildus apkures rēķinam, atbilstoši viņu aprēķinātajam izcenojumam, vai to izdara Vides serviss no iekasētās apsaimniekošanas maksas, vai arī aprēķinu veic pati māja, kā nu kuram tas ir iespējams un par šo darbiņu arī samaksā no apsaimniekošanas maksām. Kas te vēl nav skaidrs?

pirms 2 gadiem, 2016.04.05 14:35

žetons Tev Jāni

žetons Tev Jāni, - izskaidroji labāk par visiem, kas par šo tēmu runājuši

pirms 2 gadiem, 2016.04.05 18:25

Jānim

( to mums uz līguma pamata veic cita firma) ,bet aizmirsāt pateikt cik tas Jums maksā??

pirms 2 gadiem, 2016.04.05 19:13

Ērika

Nav jautājuma - vai ir jāmaksā. Jā ir. Bet man (un jebkuram citam) ir tiesības zināt, no kādām izmaksu pozīcijām veidojas cena. Varbūt "Bauskas siltums" sevi neganti krāpj un faktiski būtu jāmaksā, piemēram, 1,21 EUR? Uz šo jautājumu neesmu saņēmusi atbildi.

pirms 2 gadiem, 2016.04.11 08:45

moņa

drīz par groziņu rimčikā arī būs jāmaksā , un par šļauku benzīntankā arī , ja negribi tad lej ar spaini ! Ā ksti !

pirms 2 gadiem, 2016.04.05 15:18

visiem tumsoņiem, īpaši moņai

Jau šobrīd mēs maksājam gan par groziņu rimčikā, gan par šļauku benzīntankā, tas viss ir jau iekļauts cenā. Kad vienreiz tumsoņi to sapratīs? Interesanti, ka par savu darbu grib naudu saņemt, bet citam par darbu negrib maksāt!

pirms 2 gadiem, 2016.04.06 08:30

Silva

Es savā mājā maksāju rēķinus un nelomījos.. dzīvoju privātmājā
Ko šis kolchozs te cepās???!!!

pirms 2 gadiem, 2016.04.05 18:22

Gita

Silva, kolhozs diemžēl ir pieradis pie padumjajiem laikiem, kad viss it kā bija par velti, dzīvokļus piešķīra, apkure bija lēta, degvielu lēja grāvjos, utt. Tagad nekādi nespēj saprast, ka kliņģeri no gaisa nekrīt un par visu ir jāmaksā. Gaida, kad kāds cits visu pienesīs uz paplātes klāt. Dzīvokļus noprivatizējuši, bet gaida, kad kāds cits viņu privātīpašumu apsaimniekos, remontēs, sakārtos, ieguldīs naudu. Paši neko negrib darīt un negrib arī maksāt citam, kas dara. Nu gluži kā pasakā par Sūnu ciemu un Laimes lāci.

pirms 2 gadiem, 2016.04.06 08:34

Urķis

Par to,ka es blenžu svešos logos arī būs jāmaksā.

pirms 2 gadiem, 2016.04.05 20:16

Gita

Gribētos no I.Liepas uzzināt, kādi līdzekļi tika ieguldīti, lai šo attālināto nolasīšanu varētu veikt. Šī informācija nez kāpēc tiek noklusēta.

pirms 2 gadiem, 2016.04.06 08:37

Vietējās ziņas