Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāiesniedz kultūraugu mēslošanas plāns

Līdz 15. maijam Valsts augu aizsardzības dienestā jāiesniedz kultūraugu mēslošanas plāna kopsavilkums par kārtējā gada ražu, atgādina Vecumnieku novada lauku konsultante Aiga Saldābola.

Mēslošanas plāni jāiesniedz zemnieku saimniecībām, kas strādā īpaši jutīgajās teritorijās, paredz normatīvie akti. Likumā noteikts, ka pie tādām pieder Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novads, izņemot Valles un Kurmenes pagastu.

Šonedēļ mēslošanas plānus īpaši aktīvi gatavojuši Vecumnieku novada saimnieki, informē A. Saldābola. Vairāk konsultāciju par mēslošanas plāniem sniegts arī Bauskas novadā.

Teritorijas tiek atzītas par īpaši jutīgām, ja konstatēts paaugstināts ūdeņu piesārņojums ar nitrātiem. Mēslošanas plāni jāiesniedz saimniecībām, kas apstrādā 20 ha un vairāk, audzē dārzeņus, kartupeļus, augļu kokus vai ogulājus 3 ha un lielākā platībā. Ja lieto mēslošanas līdzekļus, dokumentāciju par katru lauku glabā vismaz trīs gadus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas