Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Jandāls» dejos īpašā koncertā Cēsīs

Cēsu pils parkā deju uzvedumā «Gredzenus mijot» 28. maijā līdz ar tūkstoš citiem dejotājiem uzstāsies arī tautas deju ansamblis «Jandāls». Stāstu par kāzām jeb vedībām izdejos Latvijas labākie (A grupas) deju kolektīvi.

Baušķenieki šim uzvedumam iemācījušies jaunas dejas. Dažas no tām skatītāji varēja novērtēt 30. aprīlī ansambļa jubilejas koncertā Īslīces kultūras namā. Deju kopas prezidente Zane Gorškova stāsta, ka 23. aprīlī Olimpiskajā centrā Rīgā noticis visu uzvedumā iesaistīto kolektīvu kopmēģinājums. 15. maijā paredzēta skate, kurā žūrija vērtēs dejas no šī uzveduma.

«Spriežot pēc vēstījuma un mēģinājumos redzētā, šis uzvedums asociācijās būs līdzīgs maģiskajam uzvedumam «Lec, saulīte!». To pirms pāris gadiem varēja skatīt Mežaparka Lielajā estrādē. Mēs katrs dejosim citā tautas tērpā, tādējādi radot iespaidu par jautru un raibu kāzu ballīti, uz kuru sanākuši viesi no malu malām,» stāsta Z. Gorškova.

Uzvedums «Gredzenus mijot» būs stāsts par puisi un meitu, kurus vieno tik stipras jūtas, ka viņi ir izlēmuši veidot ģimeni. Ievērojot tradīcijas, ar Laimas un Māras svētību, vedēju un panāksnieku gādību jaunos ievadīs jaunā dzīves cēlienā, ļaujot skatītājiem kļūt par daļu no šī pāri laikam plūstošā stāsta. Cēsu pils parka estrādes skatītāju laukums tiks pārvērsts par pagalmu, skatītāji izvietosies sēdvietās pie pils mūriem, tā pārredzot skaisto parka teritoriju ap dīķi.

Uzvedumā «Gredzenus mijot» tiks izdejotas šim notikumam atlasītas, kā arī no jauna radītas dejas, kuras vienos Jēkaba Nīmaņa skaņu partitūra. Rasas Bugavičutes-Pēces radīto tekstu runās aktieris Kaspars Znotiņš. Uzveduma scenogrāfs ir Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece – Evija Dāboliņa. Tā informē Latvijas Nacionālais kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas