Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Japānis soļo pa Baltijas ceļu 2

Pagājušās nedēļas nogalē Bauskā viesojās vides speciālists un projekta «Zemes svinēšana» vēstnesis no Japānas Juji Mijata.
 
Japāņu viesis Bauskā tikās ar jauniešiem, kā arī iestādīja ozolu – simbolisku miera un cilvēku draudzības koku. J. Mijata īsteno projektu «Baltijas ceļš – 600 kilometru». Japānis nolēmis noiet kājām ceļu, ko 1989. gadā kā dzīvo cilvēku ķēdi izveidoja baltieši. Ceļotājs uzrunā vietējo kopienu un cenšas sastapt jauniešus. Lekcijās, kuras J. Mijata labprātāk dēvē par diskusijām, viņš stāsta par vides aizsardzības jautājumiem, nākotnes sabiedrību, kurai nāksies risināt daudzas globālas problēmas.

«Mēs izdarīsim daudz vairāk, ja netērēsim laiku un līdzekļus militāriem mērķiem. Miers ir mūsu lielākā cerība,» uzrunā Bauskas jauniešiem vēstīja J. Mijata. Otrs plašs diskusijas temats bija aicinājums tuvināties dabas apritei. Cilvēce aizmirsusi saikni ar dabu, tādēļ to arvien biežāk piemeklē dažādas postošas nelaimes. Japānis atzina, ka Baltijā ļaudis dzīvo krietni tuvāk dabai nekā vairākās Rietumvalstīs. Viņš aicināja jauno paaudzi saglabāt un nepazaudēt šo tuvību.

Miera vēstneša pienākumus Juji Mijata veic kopš 2007. gada. Šajā laikā viņš viesojies vairāk nekā 20 valstīs, kājām mērojot 13 tūkstošus kilometru. Akcijas laikā Juji Mijata iestādījis 5025 kokus, viens no tiem augs Bauskā.

Kopā ar Bauskas jauniešiem Juji Mijata Bauskā, laukumā netālu no slimnīcas, iestādīja ozolu. To bija sarūpējuši uzņēmuma «Vides serviss» darbinieki. Ceļotājs aicināja jauniešus palīdzēt kociņam ieaugties un atnākt pie tā citus gadus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Viņš ir tiešām lohs

Nu kā var cienīt cilvēku,kurš ir pret līdzekļu nevajadzīgu šķērdēšanu militāriem mērķiem !?
Tas ir pilnīgi pretēji ASV, NATO un ES mums dotajām norādēm finansiālā dāsnumā viņiem nevajadzīgā un jau daļēji novecojušā bruņojuma iegādē.

pirms 8 mēnešiem, 2018.09.04 16:06

Vietējās ziņas