Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunajā skolas ēkā Iecavā pieaug audzēkņu un pedagogu skaits

Iecavas mūzikas un mākslas skolā jaunais mācību gads svinīgi sākās pirmdienas, 5. septembra, vakarpusē, pagalmā zem balkona sanākot ap 300 audzēkņiem, vecākiem un pedagogiem.

Jaunajā ēkā šogad mācīsies 237 audzēkņi, vairāk nekā jebkad skolas darbības laikā, informēja direktore Ineta Pilverte. Mūziku un mākslu profesionāli apgūs 154 bērni un jaunieši, mākslas sagatavošanas klasē ir 38, mūzikas sagatavošanas grupā – 18 audzēkņi. Stepa dejās vingrināsies 22 jaunieši, pieaugušo izglītības iespēju izmanto pieci novadnieki.

Darbu Iecavā sāk seši jauni pedagogi, kuru pulkā kolektīvam lielākais gandarījums par bijušo audzēkni Annu Katrīnu Deņisovu, kas mācīs klavierspēli. Baiba Kuzmina mācīs saksofona spēli, solodziedāšanu pasniegs Inese Lavrinoviča, Laura Potaša-Strode un Pēteris Ozols strādās ar mākslas audzēkņiem, keramiku mācīs Svetlana Lejniece.

Direktores vietniece Zane Andžāne-Agarska nosauca katru pirmklasnieku – kopskaitā 38, un ikviens saņēma pedagogu velti. Kopumā skolā strādā 28 pedagogi un 13 tehniskie darbinieki, arī viņu pulks kopš pārnākšanas uz jauno ēku ir pieaudzis. Ar katru varēja iepazīties sarīkojuma dalībnieki. Skolas vadība sveica mūzikas teorētisko priekšmetu pedagoģi Līvu Grīnbergu ar maģistres grāda iegūšanu, sitamo instrumentu skolotājs Harijs Gūtmanis un ritmikas pedagogs Jānis Skangalis kļuvuši par bakalauriem.

I. Pilverte uzsvēra, ka pirmo reizi jaunajā ēkā šogad tiks piedzīvotas vairākas norises, ieskaitot pirmo saksofona spēles mācību gadu un pirmo mākslas klases izlaidumu. Audzēkņi gatavos absolvēšanas darbus, ko iecerēts apkopot izstādē.

Pirmo reizi uz grāfa Pālena muižas kompleksa ēkas atjaunotā balkoniņa muzicēja skolas flautu «koris» pedagoģes Ilvijas Bensones vadībā ar absolventu Filipu Rozneru pie bungām. Muzikālu sveicienu no balkona sarīkojuma dalībniekiem veltīja jaunās pedagoģes – saksofoniste Baiba Kuzmina un pianiste Anna Katrīna Deņisova.

Sanākušos sveica pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja un Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis, kura ieteikumu, ka bērnu pārliecināšanai spēlēt instrumentus varot izmantot arī «žagaru vai siksnu» daži vecāki uztvēra ar neizpratni. Pāris māmiņas pauda pārliecību, ka bērnus var pārliecināt arī bez vardarbības.
Ar aplausiem skolas kolektīvs un vecāki pateicās novada dārzniecei Sarmītei Avotai, kura kopā ar palīgiem ap skolu iekopusi skaistu vidi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas