Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunie Kaucmindes muižas īpašnieki cenšas glābt ēku 7

Leģendām apvīta vēsture un rožaini sapņi par nākotni. Tāds varētu būt Rundāles novada Saulainē esošās Kaucmindes muižas pašreizējais raksturojums.

To apliecināja Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības sarīkojumu zālē trešdien, 13. aprīlī, notikušais pasākums «Kaucminde vakar un šodien». Tajā pulcējās profesionālās skolas audzēkņi, ieradies bija muižas pašreizējo īpašnieku pārstāvis – vietējais zemnieks Māris Leitlants. Jaunieši uzklausīja uzņēmēju, vēstures pētnieci, bija sagatavojuši savas prezentācijas par Kaucmindi, kā arī ēdienus pēc seno laiku receptēm.

M. Leitlants portālam pastāstīja, ka kopā ar citiem muižas īpašniekiem cītīgi strādā, lai saglābtu ēku, vienlaikus domājot par restaurāciju un atjaunošanu. Ir jau veikta pamatu izpēte, sakārtots iekšpagalms, apkārtne. Ēkas ieskautas celtniecības plēvē, cenšoties novērst laika apstākļu postošo iedarbību. «Veicot jaunus pētījumus, atklājas jauni darbi, kas mums jāizdara. Tomēr esam apņēmības pilni soli pa solim tuvoties sava mērķa īstenošanai. Mēs vēlamies pēc gadiem šeit iekārtot rehabilitācijas centru,» plānus izklāsta M. Leitlants.

Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes absolvente, preilēniete Vineta Vilcāne iepazīstināja ar savu maģistra darbu «Mājturības kultūra Latvijā: Kaucmindes mājturības semināra piemērs». «Izzināt mājturības vēsturi Latvijā vēlējos tādēļ, ka šādu pētījumu līdz šim maz. Apjaušot tēmas plašumu, nolēmu darbu veltīt tikai vienai no jomām – Kaucmindes mājturības semināram. Esmu priecīga dzirdēt, ka uzņēmīgi cilvēki vēlas ēkas atjaunot,» to portālam pauda V. Vilcāne.

Pasākumam bija gatavojušies arī Saulaines studenti. Viņi bija gatavojuši ēdienus pēc senajām kaucmindiešu receptēm. Viesmīlības pakalpojumu servisa 3. kursa audzēkne Agrita Skuja ar palīgiem bija uztaisījusi zirņu pikas. «Recepte man šķita vienkārši, viegli pagatavojama. Man šis ēdiens šķiet latvisks, kā arī veselīgs,» atklāja audzēkne.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

hy

Veiksmi,optimismu,neatlaidību ,drosmi gigantiskajā darbā!
Arī darba augļi neizpaliks.

pirms 2 gadiem, 2016.04.14 23:28

diemžēl,

bet nu nebūs tur nekā! It īpaši,ja šitais ir pa vidu.

pirms 2 gadiem, 2016.04.15 07:45

no Saulaines

"Šitais" jau tikai plātās: viņš vienkārši piegādā traktortehniku, nozāģē kokus un tamlīdzīgi... Nekāda sakara ar īpašuma tiesībām!

pirms 2 gadiem, 2016.04.17 10:15

Žurnālista kļūda

Domājams ka Māra pieskatīšana Kaucmindes īpašniekiem ir kārtējā auzāna paviršā pieeja savam darbam un faktu nenoskaidrošana..

pirms 2 gadiem, 2016.04.17 19:22

Daina

Lai Dievs stav klat siem uznemigajiem cilvekiem Lai darbi veicas

pirms 2 gadiem, 2016.04.15 08:56

Saulaine

Vai vieglāk nav pašam "diemžēl "parādīt uz ko spējīgs?? Jauki, ka vispār ir vēlme beidzot sākt kaut ko kustināt! Līdz šim ne vēlēšanas, ne solījumi, ne kas cits ir devis pozitīvu noti.. Lai veicas!

pirms 2 gadiem, 2016.04.15 09:51

Vietējās ziņas