Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši pievērš uzmanību ceļu stāvoklim 6

Divi uzņēmīgi Rīgas jaunieši ar domubiedru palīdzību sākuši akciju, kurā brīdina par Latvijas ceļu slikto stāvokli. Vieglās automašīnas piekabē viņi novietojuši lielformāta plakātu un ceļo pa Latviju.

Plakāta vienā pusē uzraksts vēsta: «Ceļi riebīgi, brauc prātīgi!» Savukārt angļu valodā rakstīts: «Atbalsti Latvijas zobārstus, izmantojot mūsu ceļus!»

Ceturtdien, 2. aprīlī, jaunieši ar auto apceļoja Bauskas un Rundāles novadu. «Kopā ar domubiedriem nolēmām kaut ko darīt, lai pievērstu sabiedrības, galvenokārt atbildīgo amatpersonu, uzmanību ceļu sliktajam stāvoklim. Ceram, ka šo plakātu pamanīs ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī ārzemnieki, tādēļ vienā tā pusē ir teksts angļu valodā. Esam bijuši uz ceļa A7 pie Latvijas robežas ar Igauniju, šodien esam nolēmuši aizbraukt līdz Grenctālei. Iespējams, mūsu plakātu kāds nofotografēs, attēls «aizklīdīs» virtuālajos tīklos. Valdībai, Satiksmes ministrijai tas liks nedaudz nokaunēties, ka par Latviju tīmeklī klīst šāda vizuālā informācija,» tā ieceri skaidro Zane.

Līdz ar viņu akcijā iesaistījies arī rīdzinieks Raimonds Kude. Viņš atzina, ka uz ātru un efektīvu rīcību necer. Taču viņš nevēlas būt vienaldzīgs un samierināties ar situāciju, tādēļ iesaistās, kā spēj. Jaunieši ar plakātu pārvietojas ne tikai pa asfaltētām brauktuvēm, bet arī pa grantsceļiem. To stāvoklis, kā zināms, daudzviet ir kritisks. No Bauskas akcijas automašīna devās uz Eleju. Pēc Lieldienām aktivitātes iecerēts turpināt.

«Bauskas Dzīve» Bauskā uzrunāja sastapto autobraucēju Elīnu Bulīgu. Viņa atzinīgi novērtēja jauniešu aktivitātes, pauda prieku, ka viņi nav vienaldzīgi. Tomēr par akcijas efektivitāti E. Bulīga izteicās skeptiski: «Esmu pārliecināta, ka valdību, par ceļu stāvokli atbildīgus ierēdņus šādas akcijas neietekmēs. Viņiem mūsu lauku ceļi ir pilnīgi vienaldzīgi. Vienīgā cerība ir uz uzņēmējiem. Dzīvoju un strādāju Brunavas pagastā, mums ceļš uz pagasta pārvaldi ir pilnīgi beigts. Kopā ar vietējo uzņēmēju gatavojam projekta pieteikumu Eiropas līdzfinansējumam. Ja ieceri atbalstīs un Eiropa piešķirs ceļa remontam 80 procentus naudas, tad ir klusa cerība, ka valdība arī iedos savu artavu.»

Pievieno komentāru

Komentāri 6

es

labais...vairāk šādu akciju...PAZORS valdībai un Latvijas valsts ceļiem...

pirms 4 gadiem, 2015.04.05 21:09

hmm

kapec pie raksta nau Latvijas Valsts Celi intervija?

pirms 4 gadiem, 2015.04.05 21:22

Ina

es arī par šādu akciju.... pašai nākas braukt gan pa Bauskas - Elejas šoseju, gan ceļiem Rundāles novadā - par tiem noteikti arī būsiet dzirdējuši!

pirms 4 gadiem, 2015.04.06 00:03

...

Pie tada bezdarba, kads ir Latvija jauniesu vidu ir jabuve celi, tilti un citi infrastrukturas uzobjekti , tas ir jadara Valsts uznemumiem bez jebkadas pelnasi bezdarbniekus ta eguveji bus visa sabiedriba, lidzigi rikojas ASV lielas krizes gados. A te ire VID eku pa 6 miljoni euro gada ire, ko saka novadniece Petersone?

pirms 4 gadiem, 2015.04.06 01:28

Lasītāja

Kādu te vēl "Latvijas ceļu" interviju? Vai tad tāpat nav skaidras viņu atbildes no nesen publicētajām intervijām - naudas nav, neko remontēt nesolām...

pirms 4 gadiem, 2015.04.06 10:12

Buligai

Mès ar vietèjo uzñèmèju gatavojam projektu, nedaudz Buliga samànìjàs. Brunavà darba vietu nav, bet pie tiem kuriem tu stràdà, diez vai kàds projekts iznàks.

pirms 4 gadiem, 2015.04.06 14:39

Vietējās ziņas