Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauno lauku uzņēmēju mācības rīko vairākas dienas

Šogad Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Bauskas nodaļas rīkotās mācības jauniešiem oktobrī noritēs vairākas dienas, vēstīts vietnē laukutikls.lv.

Pirmajā nodarbību dienā piektdien, 7. oktobrī, Bauskas novada administrācijas ēkas sanāksmju zālē kursa «Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai» dalībnieki apgūs biznesa ideju ģenerēšanu, definēšanu un attīstību. Šo tēmu skaidros LLKC Bauskas nodaļas vadītāja Eleonora Maisaka. Otrajā daļā tēmu par biznesa plānu kā idejas attīstības pamatu izklāstīts LLKC Bauskas biroja uzņēmējdarbības konsultante Dace Griķe.

Nodarbību otrajā dienā ceturtdien, 13. oktobrī, par tirgus analīzi, mārketingu un reklāmu stāstīs Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja Agita Hauka.

Piektdien, 14. oktobrī, aktuālos finansējuma piesaistīšanas instrumentus laukos aprakstīs biedrības «Bauskas rajona lauku partnerība» valdes priekšsēdētāja Jolanta Kalinka un attīstības finanšu institūcijas «Altum» Jelgavas reģionālā centra vadītāja Mārīte Lazdiņa. D. Griķe stāstīs par finanšu plānošanu, E. Maisaka skaidros biznesa ideju prezentēšanu.

Trešdien, 26. oktobrī, mācību dalībnieki apmeklēs Bauskas un Vecumnieku novada lauku uzņēmumus. Codes pagasta «Veldrēs» Mēmeles jāšanas sporta kluba valdes priekšsēdētāja Velga Marčenkova stāstīs par tā attīstību, kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu bērniem un jauniešiem, Eiropas fondu projektu īstenošanu. Stelpes pagasta «Mārtiņos» zemnieku saimniecības «Bogdani» īpašnieks Zigurds Alekšūns skaidros lauksaimnieciskās un mežsaimnieciskās ražošanas dažādošanu un resursu lietderīgu izmantošanu uzņēmējdarbībā. SIA «NordAst» vadītājs Roberts Cešeiko «Beltēs» stāstīs par inovatīvas diētisko pārtikas produktu ražotnes izveidi ar Eiropas fondu atbalstu. Vecumnieku uzņēmēja Vēsma Veinberga stāstīs par vaļasprieku un biznesu laukos, prasmju pilnveidi, uzņēmējdarbības attīstību un sadarbību skaistumkopšanā. E. Maisaka atklās Vecumnieku uzņēmējdarbības atbalsta grupas pieredzi.

Visās mācību dienās nodarbības sāksies pulksten 10. Dalībniekiem kursi pieejami bez maksas. To gaitā paredzēts katram sagatavot biznesa plānu, kas tiks vērtēts kopīgā konkursā. Kā ziņots, iepriekšējos divos gados Bauskas un Rundāles novada jauniešu sagatavotie biznesa plāni saņēmuši atzinīgu vērtējumu un tiek īstenoti pašu uzņēmumos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas