Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsargi trenējas nometnēs 2

Mūspuses četru novadu – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku – vairāk nekā 20 jaunsargu pagājušās nedēļas nogali pavadīja trešā līmeņa jaunsargu nometnē Ogres novada Jumpravas vidusskolā.

Turp devās četri Iecavas jaunsargi, ar kuriem strādā Dainis Kravals. Piedalījās arī Jāņa Ātrmaņa trenētie trīs jaunieši no Pilsrundāles vidusskolas un divi no Bauskas novada Ceraukstes pagasta Griķu pamatskolas. No Bauskas uz nometni devās pieci jaunsargi, ar kuriem strādā Zigurds Kalējs. Aptuveni desmit dalībnieku, kuru instruktors ir Gunārs Puziņš, uz nometni devās no Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta.

Nometnes mērķis ir nostiprināt jaunsargu zināšanas un prasmes, informē Z. Kalējs. Līdzās teorijas apguvei bija ierindas mācība, individuālās kaujas iemaņas, orientēšanās, pirmās palīdzības sniegšana, ieroču mācība. Uzdevumi bija jāveic arī mežā. Pēc mēneša vairāki jaunieši Valmierā kārtos testus, lai iegūtu jaunsarga atestātu. Nometnē apgūtais viņiem noteikti noderēs, apliecina Z. Kalējs.

Tā nav vienīgā aktivitāte, kurā piedalās Bauskas novada jaunsargi. No 19. līdz 24. martam Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā Cēsīs notiek Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rīkota nometne jaunsargiem. Tās mērķis ir izraudzīties kadetu kandidātus studijām – motivētus, zinošus un mērķtiecīgus jauniešus. Nometnē jaunsargiem būs iespēja iepazīt regulāro spēku veidus – sauszemes spēku kājnieku brigādi, gaisa spēku aviācijas bāzi, jūras spēku flotili, militāro policiju, speciālo uzdevumu vienību un štāba bataljonu. Jaunieši varēs kārtot dažādus pārbaudījumus, lai noskaidrotu, vai viņiem ir atbilstīga fiziskā sagatavotība, psiholoģiskā noturība, labas angļu valodas zināšanas un līdera īpašības. 

No Bauskas novada uz minēto nometni Cēsīs dosies divi kandidāti – Īslīces vidusskolas audzēknis Dainis Miliņš un Artūrs Pestrecovs no Bauskas 2. vidusskolas. Pretendentiem veiksmīgi jānokārto atlases pārbaudījumi, jābūt labai veselībai un sekmēm. Ir arī papildu prasības – vērtējums matemātikā un fizikā nedrīkst būt zemāks par sešām ballēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas