Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsaulē aizvada pēdējo izlaidumu 13

Mācību iestādēs nedēļas nogalē svinēti 9. klašu izlaiduma sarīkojumi. «Bauskas Dzīve» piedalījās Vecsaules pamatskolas Jaunsaules struktūrvienības devītās klases absolventu svētkos, jo šis mācību iestādē bija pēdējais izlaidums. Tas notika vējainā, lietainā un vēsā 11. jūnija pēcpusdienā.

Drēgnums iezagās arī pedagogu, absolventu un sveicēju sirdīs. Nedaudz skumjā gaisotnē vēsturiskā novada senākās skolas pēdējā devītklasnieku izlaidumā ardievas pamatskolai sacīja četri absolventi.

Skaisti dziedāja audzēkņi un skolotāji, labi vārdi tika sacīti absolventiem, taču izlaidumā bija manāmas skumjas un vērojamas acīs asaras. No augusta Vecsaules pamatskolas Jaunsaules struktūrvienībā deviņu klašu vietā būs sešas un izglītības iestāde pārtaps par Vecsaules pamatskolu.

Vecsaules pamatskolas direktors Egons Brazauskis «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka tiek ļoti cītīgi strādāts, lai visiem pedagogiem atrastos darbs Vecsaules pamatskolā vai citā novada izglītības iestādē. «Kāds paliks mācīt bērnus sākumskolas klasēs, daži dosies uz Vecsauli. Darām visu iespējamo, lai neviens nepaliktu bez darba. Ar cerībām gaidām augustu, kad būs zināms skolēnu skaits jaunajam mācību gadam,» stāstīja E. Brazauskis.

«Paldies skolotājiem par pacietību, izglītojot un plašajā pasaulē pavadot mūsu bērnus!» vecāku vārdā pedagogus sveica Ina Zemture. «Protams, ir skumjas. Šajā skolā devīto klašu izlaiduma vairs nebūs. Mirklis, kad dēls saņem apliecību par pamatizglītību, ir pacilājošs, tomēr sirdī iezogas skumjas par skolas likteni.»

Viens no četriem absolventiem Alans Augusts Zemturs sanākušos priecēja, izpildot divas dziesmas. Puisis priecājās, saņemot apliecību: «Skolā pavadīti labi un interesanti gadi. Jauki, ka dokuments par pamatizglītību kabatā, bet žēl skolas. Lai skolotājiem veicas turpmākajā darbā!» Klasesbiedrs Kristers Gabrāns piebilda: «Eksāmeni nebija grūti. Tagad skola ir pabeigta, laiks jaunam dzīves posmam.»

Daudz emocionālāka par puišiem bija pirms gada skolu absolvējusī Mairita Gedroviča. Viņa tagad mācās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā. Mairita labprāt atkal atgrieztos Jaunsaules skolas solā. «Rīgā skolotāji audzēkņiem nepievērš tik lielu vērību kā šeit. Pamatskolā pedagogi bija jaukāki un mīļāki, katrs bija kā mamma. Citreiz tas kaitināja, bet kopumā bija patīkami,» atzīstas M. Gedroviča.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Ilze

Kārtīgs vīrs Brazauskis,palīdzēs Jaunsaules skolas pedagogiem.Reti kurš tā rīkotos.Visu cieņu šim kungam.

pirms 2 gadiem, 2016.06.12 19:39

atbilde

nē, novadā visi bija aizņemti ar kārtējo lauku skolas likvidācijas plāna izstrādi

pirms 2 gadiem, 2016.06.12 21:49

opā

Kur palikuši skolēni, es mācījos 35 skolēnu klasē

pirms 2 gadiem, 2016.06.12 21:42

ups

kurā gadā tas bija?

pirms 2 gadiem, 2016.06.12 21:58

Realitāte

Mūsu daudzstāvenē no 15 jauniešiem tikai 2 klimst pa Bausku,pārējie strādā Rīgā.Drīz ari 2.videni un ģimnāziju slēgs ciet.Šeit paliks tantas un onkas, un vēl 2 pansionāti Uzvaras un Dārza ielā.

pirms 2 gadiem, 2016.06.12 23:39

mamma

'Manam bērnam citā skolā beidzot devīto klasi nācās maksāt izlaiduma vadītājam. Dārgi gan kļuvuši šajos laikos izlaidumi. Starp citu no Jaunsaules skoliņas vecākiem dzirdēju jaukas atsauksmes. Lauku skolās parasti izlaidumu ir foršāki.

pirms 2 gadiem, 2016.06.13 21:56

Jo tālāk , jo trakāk!!!! Vai tad šajā skolā nav ārpus klases audzinātāji , kuri par to saņem algu. Vispār dīvaini, ko lai dara maznodrošināto bērnu vecāki , ka par visu jāmaksā. Vēl dzirdēts kaut kādas skolai dāvanas jāatstāj, par ko? Vienīgais kam man nebūtu žēl simbolisku dāvaniņu uzdāvināt audzinātājai, kas patiešām dara lielu darbu.

pirms 2 gadiem, 2016.06.15 13:48

to jā

Zini, tiešām visās skolās ir ārpusklases darba organizatori, īpaši mazajās, uz pilnu slodzi, ar darba algu vismaz 1000 mēnesī. Bet maznodrošinātajiem jau jāstrādā nav, jo par visu maksā kāds cits ( pašvaldība, kāda labdarības organizācija vai vēl kāds...) Skolai tev dāvanas nav jāatstāj, ja nevēlies izlaidumu, vari to neapmeklēt, viss tavās rokās. Par ko tu cepies?

pirms 2 gadiem, 2016.06.15 14:25

Benita

Skaisti laiki Jaunsaules pamatskolā.. Visu cieņu skolotājiem!

pirms 2 gadiem, 2016.06.14 14:32

Vietējās ziņas