Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsaulē novēl bērniem dzīvot un strādāt Latvijā 7

Sapņi par skaistu nākotni, labas laimes un veselības vēlējumi skanēja svinīgajā Latvijas simtgadei veltītajā ozolu stādīšanas pasākumā Bauskas novada Jaunsaulē piektdienas, 21. septembra, pievakarē.

Piekalnītē netālu no bijušās skolas tika iestādīti 16 ozoliņi. Divpadsmit no tiem veltīti šogad Vecsaules pagastā deklarētajiem jaundzimušajiem. Vairākums viņu ģimeņu piektdienas pievakarē bija ieradušās Jaunsaulē.

Vienu no ozoliem Andris Treilībs un Zaiga Zvēra stādīja savam pāris mēnešus vecajam Akselam. Vecāku vēlējums ir, lai dēliņš aug vesels un stiprs un darbu lai atrod Latvijā. «Trīs gadus esam nostrādājuši Vācijā. Nekādas leiputrijas tur nav. Ļoti ceru, ka mūsu Aksels, būdams liels vīrs, varēs dzīvot un strādāt Latvijā,» teica zēna tētis Andris.

Gabrielai Annai Balodei ir tikai trīs mēneši. Tādēļ pēc gadiem vecākiem – Kristīnei un Edgaram – būs meitene šurp jāatved, jāparāda ozols un jāizstāsta, kādā nozīmīgā laikā tas šeit stādīts. «Vēlamies, lai mūsu meitiņa ir vesela, lai izaug laimīga un savu laimi lai atrod Latvijā,» sacīja mamma Kristīne. Ozolainē dzīvojošo Baložu ģimenē ir vēl viens bērniņš – divus gadus vecais Gustavs.

Lienes Dravnieces un Mārtiņa Erdmaņa pirmdzimtais ir šī gada februārī pasauli ieraudzījušais Juris. Vecāki atzinīgi izteicās par Jaunsaulē notiekošo un ir apņēmības pilni kopā ar dēlu šurp braukt bieži – vērot, pieskatīt savu ozoliņu. «Bauskas Dzīvei» jaunā ģimene atzīst, ka ozols iestādīts zīmīgā laikā, pirms ļoti atbildīga notikuma – Saeimas vēlēšanām. Ģimene noteikti tajās piedalīsies un balsos par jauniem politiķiem: «Balsosim par tiem, kuri veidos tādu Latviju, lai mūsu bērnam tajā būtu skaista un laimīga dzīve.»

Pagasta pārvalde visām šajā gadā dzimušo bērniņu ģimenēm bija sarūpējusi vēl kādu oriģinālu piemiņas velti – koka kastes atmiņām un labām lietām. Kārbas rotā Latvijas simtgades logo, arī dzimušā bērniņa vārds un pagasta nosaukums. Gaumīgās dāvanas izgatavojusi vietējā māksliniece Sintija Vincūne-Kolberga.

Ozolu simtniekā savu koku iestādīja arī pagasta amatierkopas. Tās nolasīja vēlējumus sev, pagastam un pagaidām vēl trauslajam kociņam, kuram būs augt un kuplot jo varenam Mēmeles krastā.

Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka kopā ar speciālistiem rēķinātas koku augšanas un zarotnes veidošanās īpatnības. Ozoli iestādīti skaitļa «100» formā. Nākotnē to vislabāk varēs redzēt no putna lidojuma.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

vietējā

Tikai žēl ka pašvaldības vadītāja ar saimnieku nevarēja atrast brīvu vietu šai iecerei un izrāva visas ābeles, kas auga pie skolas.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.24 19:21

hhh

No putna lidojuma, ha,ha,ha Nu ja, kad vāksieties prom ,paskatieties no augšas redzēt 100

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.24 19:23

ints

NU, ābeles izrāva barbariski. Ozoli šādu rīcību neattaisno. Ābeles stādīja absolventi un arī rādīja saviem bērniem, kā tās aug un ražo...!

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.25 10:00

Jautājums

Kurā gadā ābeles stādīja absolventi?

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.25 12:05

neitrālā

Nu ko var cepties? Ābeles tak nevienam nebūs vajadzīgas. pilnas malas ar āboliem ka nav kur likt.Un cik viņas ir dzīvotspējīgas. Ozoliņi dzīvos simtiem gadus. Priecājieties par to kas notiek. Un pašvaldības vadītājai nav ne vainas . Vieniem patīk meita otriem kleita... te ir viss kopā. Jauka un forša. Un kam patīk apd.... tas lai iet uz ozoliņiem izlādēties

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.25 15:32

Neitrālā 1

Ļoti jauks komentārs! Aizej un iemēģini! Lai veicas!

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.25 18:21

vārna lidojumā

Ar tādiem vārdiem,kā Aksels un Gabriela, tiem bērniņiem būs daudz vieglāk vēlāk iedzīvoties kādā Rietumeiropas valstī.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.25 15:48

Vietējās ziņas