Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunsaules amatieraktieru kopa svin 30 gadu jubileju 1

Daiļā līgava Līziņa, drusku dīvains saimniekdēls un vēl citi seno laiku ļaudis sestdien, 4. jūnijā, dzīvosies pa Jaunsaules klubu, kas atrodams Bauskas novada Vecsaules pagastā. Vietējā amatierteātra mākslinieki šeit izrādīs latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna populārāko lugu «Pašu audzināts».

Jubilejas vakarā jaunsaulieši savai amatierkopai iecerējuši arī kristības. Turpmāk teatrāļus būs dēvēt skanīgā vārdā «Laucis». «Nekādu apslēptu norāžu te nav. Mēs visiem saprotami pavēstām, ka esam lauku ļaudis, kuriem patīk spēlēt teātri. Esam priecīgi par savu vaļasprieku un ar to lepojamies,» tā amatierkopas nosaukumu skaidro pašreizējā kolektīva vadītāja Inga Cepure.

Pirmsjubilejas sarunā ar «Bauskas Dzīvi» aktieri un režisore dalījās atmiņās, minēja neparastus atgadījumus. Atceroties teātra spēlēšanā aizvadīto laiku, kopas dalībniece Rita Bethere minēja kādu ne visai glaimojošu salīdzinājumu. Kad viņa pirms gadiem sešdesmit sāka savas «aktrises» gaitas, Jaunsaules klubs bija ļoti bēdīgā stāvoklī – sienas noplukušas, grīda nelīdzena – īsta bēdu ieleja. Tad nāca kolhoza laiki, kluba telpas saremontēja, zāles grīdā pat ieklāja parketu. Viss tika paveikts godam. Tagad viss ir atkal tāpat kā pirms gadiem sešdesmit. Klubs ir noplucis, auksts un izmantošanai piemērots vien siltajos vasaras mēnešos.

Dažādus labumus sološas komisijas te ierodas šad un tad. Vieni politiķi līdzjūtīgi pamāj ar galvu, solot nekad, nekad neaizmirst par lauku ļaudīm, citi pēc sava apmeklējuma atsūta sazin kādus ekspertus. Tie izborē caurumus sienās un grīdā un paziņo, ka viss ir sapuvis, brūkošs un nav labojams. Kad «zinātnieki» aizbrauc, jaunsaulieši ņem tepi, špakteli, dēļu galus, aizdrīvē caurumus, dzīvo un spēlē tālāk teātri savā klubiņā.

Kolektīva 30 gadu jubilejas reizē Bauskas novada pašvaldība parūpējusies par Jaunsaules amatiermākslinieku godināšanu. Par ilggadēju aktīvu kultūras dzīves bagātināšanu un teātra mākslas popularizēšanu Jaunsaules amatierteātrim 4. jūnijā tiks pasniegts pašvaldības apbalvojums «Atzinības raksts» un 200 eiro naudas balva. Kolektīva vadītājai Ingai Cepurei par teātra mākslas veicināšanu un radošu darbu Jaunsaules amatierteātrī piešķirts pateicības raksts. Tāds pats godinājums būs amatierteātra aktieriem Ritai Betherei un Uldim Brahmanim – par ilggadēju ieguldījumu teātra mākslas sekmēšanā un popularizēšanā.

Vairāk par Jaunsaules amatierteātri lasiet laikraksta drukātajā versijā piektdien, 3. jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

xxx

Malacīši. jaunsaulieši! Jūsu entuziasms kūsāt kūsā pat bez kārtīga kluba. Lai sokas jums arī turpmāk! Spēku un izturību Ingai!

pirms 2 gadiem, 2016.06.05 22:16

Vietējās ziņas