Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jūlijā plāno izsludināt iepirkumu Iecavas katlumājas pārbūvei

Iecavas novada domes kapitālsabiedrība SIA «Iecavas siltums» jūlijā plāno izsludināt iepirkumu par šķeldas katlumājas projektēšanu un celtniecību.

SIA «Iecavas siltums» jurists Andis Kaspars informēja, ka tikko noslēgts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta «Par šķeldas katlumājas celtniecību Grāfa laukumā 5 Iecavas novadā un abu siltumapgādes sistēmu savienojuma (siltumtrases) izbūvi», kuram piesaistīs Kohēzijas fonda līdzekļus. Konkrētas izmaksas būs zināmas pēc iepirkuma konkursa noslēguma.

Andis Kaspars informēja par plānoto celtniecības gaitu. Iepirkumu rīkos kopā gan projektēšanai, gan celtniecības darbiem, lai pēc tam nav jāuzklausa nepārtrauktas sūdzības no būvnieka un jālabo projekts. Celtniecības darbus plānots sākt nākamā gada pavasarī un pabeigt līdz apkures sezonas sākumam. Savukārt pašu šķeldas apkures katlu domā iegādāties ziemā, lai celtniecības darbu laikā to atliktu tikai uzstādīt. Nopietns pasākums būs arī siltumtrases izbūve, savienojot pašlaik abos upes krastos esošās siltumtrases sistēmas vienā. Saglabās gāzes apkures katlus, kas nepieciešami siltuma jaudas nodrošināšanai, ja ir kādas problēmas ar šķeldas katlu.

Lēmumu par šķeldas katlumājas celtniecību Iecavas novada dome pieņēma 29. maijā, un tas nebija viennozīmīgs. Deputātu Juri Krievu interesēja, vai nepastāv iespēja, ka nākotnē siltumtrasi pievieno no a/s «Balticovo» teritorijas. A. Kaspars informēja, ka olu ražotājs pašlaik izmanto sava meitas uzņēmuma SIA «Egg Energy» ražoto siltumu savām vajadzībām un nav plānota siltumtīklu izbūve Iecavas virzienā. «Ar šo lēmumu mēs «nogriežam» atkāpšanās ceļus un nosakām, ka būs šķeldas katlumāja,» komentēja J. Krievs.

«To esam nolēmuši jau vismaz pirms pusgada,» neizpratnē bija Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks. Tomēr J. Krievs vērtēja šo lēmumu negatīvi. «Tas, kas saistīts ar šķeldu, ir zaudējums. Vienīgais ieguvums ir siltumtrase,» komentēja deputāts. Lēmumu pieņēma ar sešām balsīm «par», trim «pret», viens deputāts atturējās. J. Krievs savu viedokli nemainīja un balsoja pret.

Vairākus gadus šķeldas katlumāja darbojas Bauskā. Pērn ļoti mitrā laika dēļ iestājās šķeldas trūkums, un tā sadārdzinājās. Tas nozīmē, ka šī kurināmā cena nav ļoti stabila un pat grūtāk plānojama nekā

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas