Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jumta atjaunošana kavējas, iedzīvotāji sola meklēt taisnību tiesā 6

No slapjuma ieliekušies griesti, noplūdusi grīda, mitrums ap elektrības rozetēm sienās - tādu ainu ieraudzīja Bauskas iedzīvotāja Svetlana Furkeviča 29. jūlija rītā Rīgas ielā 40. 6. jūnija naktī šajā ēkā izcēlās ugunsgrēks. 88 kvadrātmetru platībā izdega ēkas jumts. Dzēšot ugunsgrēku, bija bojāts Svetlanas Furkevičas dzīvoklis. Drīz pēc tam uz jumta tika uzvilkts mitrumu necaurlaidīgs materiāls, kuram vajadzēja pasargāt telpas. S. Furkeviča bija sākusi jau trešo sava dzīvokļa remontu. Tagad visi ieguldītie līdzekļi - apmēram pusotrs tūkstotis latu - atkal vējā.«Kaimiņam arī tek griesti. Biju pilsētas pārvaldē. Izrādās, ka nav ne tāmes par jumta darbiem, nav arī konkursa. Baro tikai ar solīšanu. Man nav parādu. 25 gadus maksāju par mājas apsaimniekošanu, trīs reizes taisu pati remontu. Gribētos par nepārtraukti maksāto naudu sagaidīt arī kādu atdevi. Saku apsaimniekotājam - parādiet kaut vienu darbu, ko mājā esat paveikuši? Tagad iznesām no dzīvokļa astoņas bļodas ar ūdeni. Kas man segs zaudējumus?»  S. Furkeviča plāno konsultēties ar juristu. Ja pilsētas valde un apsaimniekotājs spēs piedāvāt pieņemamu vienošanos, tad mājas iedzīvotāja būtu gatava arī no savas puses par jumta uzlikšanu maksāt saprātīgu summu. Ja neizdosies vienoties, S. Furkeviča ir gatava tiesāties. Bauskas pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Mičulis uzskata, ka par kompromisu varēs vienoties. «Jumta daļā, kas nav saules pusē, segums turas, bet saules pusē karstuma ietekmē daļēji zaudējis hermētiskumu. Tāpēc lielajā lietusgāzē sācis sūkties cauri ūdens. Uzliksim vēl vienu kārtu parastās plēves. Pašlaik intensīvi risinām sarunas, kā lētāk un ātrāk atjaunot jumtu mājai. Ir vairāki piedāvājumi, bet diezgan dārgi - ap astoņiem deviņiem tūkstošiem lati. Mēneša laikā jumtu uzliksim. Domājam, ka spēsim vienoties, kā varētu novērst bojājumus S. Furkevičas dzīvoklī,» tā J. Mičulis.  Sarunās ar SIA «Bauskas namsaimnieks» noskaidrots, ka viņiem nav tāda speciālista, kas varētu nomainīt jumtu. Lai palētinātu plānotās jumta nomaiņas izmaksas, izskatīts variants, ka SIA «Bauskas namsaimnieks» uz laiku pieņems darbā speciālistu, kas salabos jumtu un nomainīs arī ugunsgrēkā stipri cietušās jumta konstrukcijas. Tas gan pagaidām ir tikai viens no variantiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

jjj

kesminas jaunkundze gan nečīkst.
laikam bail.

pirms 8 gadiem, 2010.08.02 04:44

Ja jau privatizēts- tātad paši vien ir īpašnieki- un jāmeklē nauda, jo, ja nav uzkrājumi uz šo māju, tad......

pirms 8 gadiem, 2010.08.01 08:23

Traki.... BEMBERI stāv sētā... bet jumtu nevar kārtīgu uzlikt:(((
gaida tik no citiem palīdzību........domāt vajag.....:))

pirms 8 gadiem, 2010.08.01 00:00

Ivans Jakovels

Man ar jumts aizbraucis, bet es par to neraudu!

pirms 8 gadiem, 2010.07.31 17:21

nu jaa

Taisniba- ja naudu nav kur likt, remonts noteikti jataisa majai, kurai nav jumta un pec tam vel jatiesajas:)))). Ar galvinju riktigi viss nav kartiba. Pashi vien dzivo, par jumtu ari jadoma, namu parvaldei, liekas, telpas sausas un tas neuztrauc:)

pirms 8 gadiem, 2010.07.31 16:51

Tiešām cilvēks, kas ar galvu nedraudzējas:D Nodeg jumts, uzliek piesūcinātu brezentu un dāma taisa remontu, cerot uz teikto vārdu...ir tikai viens vārds, kas nav apstrīdams, pārējie uz zemes nav plika graša vērti. PATI esi vien vainīga, ko vajadzēja remontu steigt taisīt, nevarēji nogaidīt, kamēr jumtu uzliek? naudu nebij kur likt?

pirms 8 gadiem, 2010.07.31 13:35

Vietējās ziņas