Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalna un Plūdoņa ielas krustojumā Bauskā mulsina luksoforu darbība 11

Bauskā tranzītielu – Kalna un Zaļās – remonts vēl nav pabeigts, tomēr iedzīvotāji ziņo par kļūdām un nepilnībām. Tās konstatētas Kalna un Plūdoņa ielas krustojumā. Te uzstādīti jauni luksofori, kuriem ir citāds darba režīms nekā agrāk.

Šoferus jaunievedums mulsina, speciālisti norāda uz projektētāju nekompetenci vai arī nevēlēšanos detalizēti izvērtēt reālo situāciju.

Braucot no Rīgas puses pa Kalna ielu, iespējams kreisais pagrieziens uz Plūdoņa ielu. Automašīnu vadītāji ieņem kreiso joslu un gaida, kad pretim braucošā transporta plūsma beigsies, lai varētu nogriezties pa kreisi. Luksoforā degot zaļās gaismas signālam, no kalna lejup braucošās mašīnas sāk bremzēt un apstājas. Kreisā pagrieziena veicēju šāds manevrs samulsina. Kamēr šoferis saprot, ka pretim braucošās mašīnas pie zaļās gaismas luksofora signāla tiešām ir apstājušās, zaļo gaismu nomaina sarkanais signāls. Šāda situācija rada lieku stresu, neatvieglo krustojuma šķērsošanu.

Auto apmācības speciālists Imants Geiba skaidro, ka šāds luksoforu darba režīms nav nekas īpašs. Tā tie darbojas citviet Latvijā. Vienīgi Bauskā luksoforus «aizmirsuši» aprīkot ar attiecīgas krāsas signāliem.

Uz luksoforiem, kas regulē satiksmes plūsmu virzienā pa Kalna ielu augšup, virs sarkanās gaismas signāla lampas jāuzstāda vēl viens gaismas signāls. Tas ir sarkanā krusta signāls. Tādējādi braucējiem no Mēmeles puses pa Kalna ielu krustojumā ar Plūdoņa ielu luksoforā būtu četri vertikāli cits zem cita izvietoti gaismas signāli: sarkanā krusta signāls, sarkanais signāls, dzeltenais un apakšā zaļās gaismas signāls.

Šādu kārtību paredz Ceļu satiksmes noteikumi. To 56. punktā par luksoforu signāliem ir norādīts: sarkana krusta signāls uz melna fona informē par to, ka pretim braucošo transportlīdzekļu vadītājiem luksoforā deg aizliedzošais signāls. Iedegoties tam,  šoferis, kurš vēlas veikt kreiso pagriezienu uz Plūdoņa ielu, zinātu, ka no kalna braucošajiem transporta līdzekļiem iedegusies sarkanā gaisma. Manevru tad varētu veikt drošāk, nebūtu minstināšanās un stresa.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka decembrī vairāki gājēji izteica neapmierinātību ar nepietiekamo laiku, kas atvēlēts, lai šajā krustojumā šķērsotu Kalna ielu. 12 sekundēs šķērsot četras braukšanas joslas var tikai ļoti raitā solī. Vecāka gadagājuma ļaudīm, vecākiem ar bērniem slidenā laikā ielu droši pāriet nav iespējams. Pašvaldības amatpersonas solīja luksoforu darbības režīmu pārkārtot. Kad īstenos šo solījumu, varbūt var novērst arī citus projekta brāķus.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

LGP

Mani ari mulsina sie luksofori. Es esmu invalids un ari loti lielas problemas ar kajam, staigaju leni, bet saja krustojuma esmu spiests gandriz skriet. Jo tas laiks, kad var skersot brauktuvi, ir loti iss. Lai soferiem nebutu del manis jastav, censos parvietoties cik vien atri veseliba lauj. Par to ari nav padomats, ka ne visi cilveki var skersot brauktuvi ti atri.

pirms 5 gadiem, 2015.01.25 10:32

!!!!!!!!!!!

gan jau vecie šoferīši nesaprot kā šīe jaunie darbojās lai iet pie geibas un pmācās šamējais viņiem ieskaidros!

pirms 5 gadiem, 2015.01.25 14:30

dikti jau

nožēlojams paskats tam pilsētas centra krustojumam

pirms 5 gadiem, 2015.01.25 15:33

pavisam dikti

kāds novads, tāds paskats

pirms 5 gadiem, 2015.01.25 17:39

mjāā

Tak cik var rakstīt par vienu un to pašu! Jau bija raksts, apsprieda un...... Atkal raksts, komentāri un kas tālāk? Pēc 2 -3 nedēļām atkal gaidiet rakstu, cilvēku dusmu plūdus un punkts. Vairāk nekas nesekos. Auzāns pelna naudu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.25 17:51

soferitis

Luksaforam uz kalna un pludonu ielas nav ne vainas, bet jaunais luksafors uz kalna un slimnicas ielas tiesam rada problemas cilvecigi parvietoties, jo patstavigi veidojas sastregumi! vienkarsak un atrak ir braukt pa pilskalna ielu!

pirms 4 gadiem, 2015.01.26 11:22

Šoferīte

Kalna iela nekrustojas ar Slimnīcas ielu. Ja ir runa par Slimnīcas un Zaļās ielas krustojumu, tad piekrītu - tur tiešām luksoforu derētu mazliet paregulēt, jo, braucot no Slimnīcas ielas, jo īpaši no rītiem, tur veidojas sastrēgumi.

pirms 4 gadiem, 2015.01.26 15:37

nu gan...

Cik var rakstīt, spriest un analizēt???
Ja jau luksafors tā ir ieregulēts, tad tam sarkanajam krustam uz melna fona ir jābūt un citu variantu nav!!!
Nevis konstatējiet, bet izlabojiet!!!

pirms 4 gadiem, 2015.01.26 15:35

ha

Tāda sajūta, ka pilsētas vadība informāciju par neatbilstībām lasa "Bauskas Dzīvē".

pirms 4 gadiem, 2015.01.26 15:37

rexis

Sarkans- dzeltens- Zaļš. Un tā pusstundu. Acis sāk sāpēt! Vajag pa starpu Zilo krāsu.

pirms 4 gadiem, 2015.01.27 16:22

Vietējās ziņas