Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpostiem šovasar laba raža

Vēsais laiks ar bagātīgajiem nokrišņiem ir pa prātam kāpostu kultūrām, kam šovasar pirmā raža jau novākta, «Bauskas Dzīvei» stāsta SIA «Kāpostnīca» vadītāja Iveta Ļekūne no Brunavas pagasta.

«Agros kāpostus esam novākuši, brokoļiem un ziedkāpostiem iet otrā tūre. Ļoti labs birums bija agrajiem zirņiem, daudz pākšu, un laba cena,» stāsta ražotāja, «pašlaik sienam buntēs kliņģerītes, tās šogad ir ļoti skaistas.»

I. Ļekūne šogad īpaši cieši sadarbojas ar dārzeņkopības eksperti Mārīti Gailīti, tāpēc kāpostu raža briestot lieliski. «Viņa manā pieredzē par dārzeņiem ir gudrākais cilvēks Latvijā, kopā apskatām stādījumus. Viņa uzreiz var noteikt, kurš kukainis var kļūt bīstams, vai jānovērš kāda slimība, pēc lapām un krāsas norāda, kā augam trūkst. Ieteikumi ņemti vērā, esmu gandarīta par konsultantes kompetenci. Kopā iestādījām un kopjam septiņus hektārus kāpostu, kas visi domāti skābēšanai un glabāšanai, tāpēc kvalitātei jābūt izcilai. Tā mūsu saimniecībai ir liela platība. Ikvienam audzētājam ieteiktu izmantot konsultantu,» saka laukkope.

Saimniecībā pašlaik top jauna papildu siltumnīca, lai palielinātu puķu audzēšanas jaudu nākamajā sezonā. Lielākais ieguldījums ir patlaban sāktā jaunās kāpostu glabātavas būve, atklāj I. Ļekūne.

«Dārzeņu pirmapstrādes noliktavu ar Eiropas fondu atbalstu ceļam pirmo reizi. Ļoti ceru ar šo ražu jau ieiet jaunajās telpās, jo būvniecības gaita varētu nebūt gara,» stāsta saimniece, «daļu finansējuma ieguldām paši, daļu saņēmām no attīstības institūcijas «Altum». Tā kā man šī ir pirmā pieredze ar tāda mēroga atbalsta projektu, bija, ko pasvīst apstiprināšanā un pakalpojumu nolīgšanā. Taču liels stimuls ir naudas summa, ko saņemam atbalstam, tāpēc ar visu tiekam galām.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas