Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kapusvētki Vecumniekos stiprina un vieno ticībā

Vecumnieku evaņģēliski luteriskās draudzes rīkotie kapusvētki, kas tradicionāli norisinās vasaras viducī, izskanējuši 13 Vecumnieku pagasta kapsētās.

Ar zvanu skaņām, mācītāja Roberta Otomera sprediķi, Svēto rakstu lasījumu, lūgšanu, dziesmām un mūziku svētdien, 8. jūlijā, aizgājēji tika pieminēti Vecumnieku baznīcas, Katrīnas un Klīvu kapos. Pirms tam brīvdabas dievkalpojumos mirušo atdusas vietās ļaudis kopā tika pulcināti 30. jūnijā un 7. jūlijā.

Draudzes priekšniece Dita Starta uzteic piederīgos, kuri cītīgi saposuši un ziediem greznojuši tuvinieku kapavietas, taču uzsver, ka vēlētos lielāku atsaucību svētku reizē. Ļaudis rosās, katrs gādā par savu pleķīti, taču tā ir ārējā izpausme, garīgums izpaliek.

«Kur senāk sanāca daudz cilvēku, tagad ir maz, savukārt vietās, kur kapsētas atdzimušas, interese pulcēties kopā ir ļoti liela,» vērojumos dalās D. Starta. «7. jūlijā bijām Misas pusē. Lejzemnieku kapos aizgājējus pieminēja aptuveni divdesmit tuvinieku, savukārt Griķu kapos apmeklētāju bija daudz vairāk. Patīkami, ka nomaļajā Griķu kapsētā apbedīto piederīgie ļoti mobilizējušies sakopšanas un labiekārtošanas darbiem. Aktīvi iesaistījušās Alekšūnu, Spalvu un citas ģimenes.» Draudzes priekšniece uzsver, ka 7. un 8. jūlijā kapusvētkos apmeklētāju būtu bijis vairāk, ja vien nenorisinātos Dziesmusvētku mēģinājumi un koncerti.

Mācītājs Roberts Otomers, uzrunājot sanākušos, skaidroja, kā izprast vārda «kapusvētki» nozīmi, jo daudziem šī kombinācija šķiet neparasta. Kapi saistās ar atvadām, bēdām un skumjām, savukārt svētki – ar kaut ko priecīgu. «Kas ir tas, ko mēs, kapos sapulcējušies, varam svinēt? Mūs var iepriecināt un stiprināt ticība Jēzum un tam, ko viņš mums ir apsolījis, nonākot Debesu valstībā,» uzsvēra mācītājs.

Viņš savā sprediķī runāja par vērtībām. Nozīmīgākie ir nevis tie labumi, kas tiks dabūti un iegūti no Dieva, bet gan tas, ka «Dievs būs starp mums» un ikviens tiks uzklausīts un varēs saņemt mierinājumu. Klātesošos uzrunāja R. Otomera paustais par to, ka cilvēki uz zemes grib Dieva labumus, bet negrib Dievu pašu, nevēlas ar viņu veidot attiecības.

Dievkalpojums raženo liepu un kļavu pavēnī noslēdzās ar kopīgu lūgšanu un dziesmu «Māci man ticēt, Kungs!». Mācītājs pateicās visiem par klātbūtni un atgādināja, ka dievkalpojumi Vecumnieku evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiek katru svētdienu.

Vairāki no dažiem desmitiem kapusvētku apmeklētāju atzina, ka dievkalpojums viņus stiprinājis ticībā un vienojis ar citiem, kuri pēc mīļu cilvēku aiziešanas alkst mierinājuma.

8. jūlijā kapsētās muzikālo pavadījumu nodrošināja čelliste Māra Lagzdiņa, pianiste Līga Eglīte un viņas meita, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas absolvente Lauma Karpinska. Viņas izpildīja Johana Sabastiana Baha un Jāzepa Mediņa skaņdarbus. Iepriekš notikušajos dievkalpojumos sanākušie varēja baudīt Mūzikas un mākslas skolas direktores Ivetas Lavrinovičas (sintezators) un šī gada absolventes Anastasijas Paulas (flauta) saspēli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas