Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karavīru mācības iedzīvotājus netraucēs

Iecavas novada Zālītē no 11. līdz 16. maijam paredzētas Nacionālo bruņoto spēku vienību karavīru un zemessargu mācības. Tā ziņo Iecavas novada pašvaldība.

Mācības notiks gan dienā, gan naktī. Tajās izmantos salūtmunīciju, pirotehniskos līdzekļus, veiks spridzināšanas darbus. Paredzēti arī armijas lidmašīnu lidojumi.

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas preses nodaļas vadītāja Anete Gnēze skaidro, ka šomēnes vairākās vietās Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un iekšlietu struktūrvienību kopīgas taktiskās mācības. Tās atbalsta arī ASV karavīri. Mācību galvenais uzdevums ir veicināt starpinstitūciju aizsardzības un iekšlietu struktūru sadarbību, arī Latvijas un ASV karavīru savietojamību.

Mācības notiek sadarbībā ar pašvaldībām. Viens no vingrinājuma mērķiem ir trenēt karavīru, zemessargu un iekšlietu struktūru spēju veikt kopīgus uzdevumus ne tikai poligonā, bet arī pilsētvidē. «Aicinu iedzīvotājus nesatraukties, militāristu rosība neietekmēs viņu ikdienas darbošanos,» uzsver A. Gnēze. NBS lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas pārlidojumiem, iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas