Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karjeras nedēļā skolēni izzina profesijas

Šonedēļ līdz 12. oktobrim 47 Latvijas pilsētās un novados notiek Karjeras nedēļa. To jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Pirmo gadu Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs» aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

«Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma ir  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicina devīze «Tavs karjeras skrejceļš»,» informē VIAA direktore Dita Traidās. «Bauskas Dzīve» skaidroja, kādas aktivitātes šajā nedēļā notiek mūsu novadu skolās.
Rundāles novada karjeras speciāliste Inta Poča stāsta: «Jāpiedalās, lai būtu interesanti, lai bērni saprastu, ka jebkura prasme noderēs dzīvē. Ir aktivitātes, ko apmaksā projektā «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs», ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Karjeras nedēļas norises mūsu skolā iedalījām divās daļās – projekta finansēto vienoja moto «Ražots Rundālē», savukārt skolas akcents ir mūsu absolventi, viņu skolas dzīve un vēlākā karjera.»

Savukārt Iecavas novada Iecavas vidusskolā atbildīgā par karjeras izglītību Inga Belinska atklāj, ka Karjeras nedēļas aktivitātes izglītības iestādē notiek vairākos posmos. Pirmdien, 8. oktobrī, ar 8. un 9. klases audzēkņiem sarunājās Kandavas jauniešu centra pedagoģe, karjeras konsultante Ieva Ozoliņa. Nodarbībā jaunieši iepazinās ar Latvijas izglītības sistēmu, praktiski darbojoties, analizēja nākotnes vēlmju realizēšanas iespējas un veicamo jau šodien.

Savukārt 2. – 6. klases audzēkņi Karjeras nedēļā pēta ceļu uz profesiju, piemēram, 3. un 5. klases bērni izzināja konditora profesiju. Viņi 8. oktobrī darbojās SIA «Gardumu avēnija» vadītajā meistarklasē. Vakar, 9. oktobrī, ar amatnieka profesiju 2. klases bērnus iepazīstināja uzņēmēja Vineta Lamberte, kas darbojas Iecavas ziedu un dāvanu veikalā «I.Dille». Audzēkņi izzināja uzņēmuma būtību, vajadzīgās zināšanas un paši veidoja dekoru no dzijām.

Savukārt 10.a klase 9. oktobrī devās uz Bauskas Valsts ģimnāzijā rīkoto diskusiju «Vadi savu karjeru pats». Rīt, 11. oktobrī, 4. klases bērni pētīs ābola ceļu līdz sulas pakai. Pārtikas produktu ražotāja amatu palīdzēs izzināt uzņēmums «Konfelāde» no Ķekavas.
Savukārt pirmklasnieki 11. oktobrī gatavos vēlmju sveces karjeras pedagoģes Tatjanas Šlikaites vadībā.

Par Karjeras nedēļu Bauskas 2. vidusskolā stāsta karjeras pedagoģe, konsultante Mārīte Aleksandrova: «Aktivitātes ir sadalītas pa vecumposmiem. Vidusskolēni 9. oktobrī apmeklēja projekta diskusiju Bauskas Valsts ģimnāzijā. Savukārt 5. un 6 klašu audzēkņi piektdien, 12. oktobrī, izzinās ar inženierzinātni saistītās profesijas, apjautīs eksakto mācību priekšmetu nozīmi turpmākajā karjerā.
Karjeras izglītība 2. vidusskolā tiek realizēta visu mācību gadu, bet šie ir akcenti tieši šajā Karjeras nedēļā.»

Par aktivitātēm Karjeras nedēļā Vecumnieku novada Vecumnieku vidusskolā informē mācību iestādes karjeras speciāliste Sintija Kreimane: «Vecumnieku vidusskolā Karjeras nedēļa ir pārcelta uz nākamnedēļu, tad būs dažādas norises. Pašlaik mūsu jaunieši brauc uz «Latvijas skolas somas» pasākumiem, tāpēc nebija iespējas iesaistīt visas klases, arī daži lektori nevarēja ierasties. Valles vidusskolā šonedēļ ir gan karjeras nodarbības, gan starpbrīžos notiek radošās darbnīcas. 9. oktobrī audzēkņi no mūsu novada skolām piedalījās diskusijā Bauskas Valsts ģimnāzijā. Savukārt piektdien, 12. oktobrī, es kopā ar skolēniem braukšu uz Rīgu uz gadskārtējo konferenci «Mērķtiecīga karjeras attīstības atbalsta pilnveide izglītības iestādēs.».»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas