Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kartupeļi novākti laikus 3

Rundāles novada SIA «Pīlādžlauki» kartupeļu raža šoruden novākta laikus, jo strauji nokrituši augu laksti, «Bauskas Dzīvei» stāsta lauksaimniecības uzņēmuma vadītājs Māris Leitlants.

«Tā kā laikapstākļi ir atšķirīgi katru sezonu, šogad pārsteidza straujā kartupeļu lakstu nokrišana – tie pēkšņi novīta. Tāpēc platības novācām strauji, lai nebojātu ražu. Birums ir labs. Novākšanas gaitā laiks bija sauss, ceram, ka kartupeļi labāk glabāsies,» skaidro zemkopis.

SIA «Pīlādžlauki» Rundāles novadā patlaban apstrādā 150 hektārus zemes, audzējot graudus, pupas un dārzeņus. Iepriekš apstrādājamā platība bijusi divreiz lielāka, taču nācies atteikties no vairākām nomas zemēm, kuras īpašnieki pārdevuši vai nodevuši lietošanā citiem apstrādātājiem. «Zemi apstrādājam maksimāli efektīvi un iekopjam tā, lai novāktu ļoti labu un kvalitatīvu ražu. Uzņēmumam ir vairāki darbības virzieni, cenšamies ražot produktus ar augstāku vērtību,» biznesa efektivitāti skaidro M. Leitlants.

Pašu audzētos kartupeļus Leitlanti galvenokārt izmanto ēdināšanā Rundāles novada skolās un kafejnīcās. «Cenšamies augu aizsardzības līdzekļus lietot minimāli, lai produkti būtu tīri, tos ēdam paši un gatavojam skolas bērniem,» uzsver saimnieks.

Jau vēstīts, ka mitrā augusta dēļ dārzeņu audzētājiem var rasties problēmas saglabāt ražu tirgošanai ziemā. Sausajā septembrī novāktie kartupeļi un burkāni varētu būt glabājami labāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

mjāā

Birums bija labs, tas labi, tikai foto no pavasara, kartupeļi ar visiem asniem...:))

pirms 2 gadiem, 2016.09.26 11:25

...

tur taisnība!

pirms 2 gadiem, 2016.09.30 18:37

Vietējās ziņas