Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katalonietis izstaigā «Baltijas ceļu»

Jau gandrīz mēnesi kājām cauri Baltijai dodas katalonietis Džordi Arrufats. Viņa mērķis – iziet 1989. gada akcijas «Baltijas ceļš» maršrutu, finišējot 5. jūnijā Viļņā, un uzzināt vairāk par Baltijas pieredzi cīņā par neatkarību.

 Bauskā Dž. Arrufats ieradās 24. maijā un 25. maija pusdienlaikā devās uz Lietuvas pusi. «Bauskas Dzīvei» viņš pastāstīja, ka savulaik strādājis Barselonā iestādē, kas rīkoja diskusijas par Katalonijas neatkarības nepieciešamību. Pēc referenduma par Katalonijas neatkarību, kuru Spānijas valdība atzina par nelikumīgu, Katalonijas neatkarības pārstāvjus arestēja vai viņi devās trimdā. Savukārt iestādes, kas ar to nodarbojās, izformēja. Dž. Arrufats atradis jaunu darbavietu – no septembra sāks strādāt par skolotāju, bet līdz tam viņš vēlējās veikt ko īpašu.

«Tās situācijas, kad Eiropā valstis atguva neatkarību, nav viennozīmīgas. Balkānu valstīs bija asiņainas sadursmes, kuru dēļ notika izmaiņas. Slovākija no Čehijas atdalījās pēc valdību politiskās iniciatīvas. Tāpēc Baltijas valstu pieredze, miermīlīgā ceļā atgūstot neatkarību, ir svarīga arī Eiropai,» pauda Dž. Arrufats.

Viņš pa ceļam tiekas ar cilvēkiem, kas saistīti ar Latvijas neatkarības atgūšanas notikumiem un akciju «Baltijas ceļš» 1989. gadā. Iecavā katalonietis ticies ar Maksimu Krutikovu, kurš raksta grāmatu par Latvijas Tautas fronti Iecavā. Bauskā sastapts bijušais Augstākās padomes deputāts Dainis Vanags un Latvijas Tautas frontes aktīvists Edmunds Jakubonis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas