Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klajā nāk jauniešu sarunu šovs 3

Bauskas jauniešu biedrība «Apvienība «Jums»» virtuālajā vidē piedāvā jaunu pozitīvu sarunu projektu «5 krēsli&15 cepumi». Interneta vietnē youtube.com apskatāmi jau divi šī projekta raidījumi.

Biedrības vadītāja Solvita Jirgensone stāsta, ka šajā projektā taps vairāki 25 minūšu gari videostāsti par cilvēkiem un par sarunāšanos: «Mēs vēlamies parādīt, cik mēs visi esam atšķirīgi – gan mūsu nodarbošanās, dzīves pieredze, dzīves uzskati un tās ikdienas mazās pasaules, kurās dzīvojam. Taču, par spīti tam, ka esam dažādi, varam sēdēt pie viena galda un bez naida runāt par visdažādākajām lietām. Sarunājoties mēs iepazīstam cits citu un labāk saprotam dažādi domājošo viedokļus. Tā visi kopā veidojam labāku, pozitīvāku un iecietīgāku pasauli.»

Uz katru sarunu tiek aicināti pieci cilvēki, tāpēc pieci krēsli, un katram ir sagatavoti trīs jautājumi, tāpēc 15 cepumi. Sarunas vada ģimnāzists Matīss Kataņenko, jautāts tiek par visdažādākajām tēmām. «Pirmajā sarunā gandrīz nemaz nepievērsu uzmanību tam, ko jautāju, ko atbild sarunas partneri. Visu laiku domāju, kurā kamerā jāskatās, kā jātur rokas, kā jāsēž. Vēlāk jau vairāk varēju domāt par saturu, ieklausīties atbildēs un izvērst sarunu. Šajos ierakstos man patīk iepazīt dažādus, tostarp sabiedrībā pazīstamus, cilvēkus. Interesanti, ka viņi spēj būt jautri, brīvi izteikties. Dažbrīd šķiet pat neticami, ka visi sēžam pie viena galda un tā jauki tērzējam,» tā par saviem iespaidiem stāsta M. Kataņenko.

Ierakstīti jau astoņi raidījumi, tajos piedalījušies jaunieši, daudzas sabiedrībā pazīstamas personas. Bauskā viesojies žurnālists Ansis Bogustovs, Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, Olimpisko spēļu dalībnieks Jēkabs Nākums, grupas «Carnival Youth» puiši, modes blogere Agnese Kleina, vietējie uzņēmēji, amatpersonas.

S. Jirgensone piebilst, ka katrs nākamais ieraksts ir kvalitatīvāks, veidotāji mācās no savām kļūdām, viss tiek pilnveidots. Viņa visvairāk priecājas par jauniešu ieinteresētību, pašiem gatavojot jautājumus, vācot informāciju par sarunu biedriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jana

Vai tad ANsis BOgustovs vairs nedzivo BAuska patstavigi.

pirms 3 gadiem, 2016.04.03 07:52

Vietējās ziņas