Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Klippan Saule» vilna un dzija ceļo no valsts uz valsti 5

Latvijas un Zviedrijas kopuzņēmuma «Klippan Saule» Bauskas iecirknī jaunais gads sācies, sadarbojoties ar kaimiņzemes Lietuvas kolēģiem.Jau pirmajās darbdienās no Kelmes atvesta vilna krāsošanai, savukārt lietuviešu tekstiluzņēmums palīdz vilnas pārstrādē, kad Bauskā ir jāizpilda apjomīgāks pasūtinājums. Iecirkņa vadītāja Vizma Milēviča atklāj, ka pašlaik darba ir gana un tas kļuvis intensīvāks. Uzņēmumā strādājošo skaits salīdzinājumā ar 2008. gadu samazinājies, taču vilnas pārstrādes apjoms krities nedaudz.  Viena daļa strādājošo izmantojuši iespēju priekšlaikus pensionēties, tādēļ darbaspēka sarukums pārdzīvots mazāk sāpīgi. Iecirknī var paļauties uz ilggadējiem darbiniekiem. Lieliskas amata meistares ir vērpšanas iekārtas operatores Irina Prusakova, Sarmīte Andrejeva, kontroliere Regīna Taure. Pagājušajā gadā Bauskā sagatavotas 233 tonnas dzijas no vilnas, kas iepirkta tālās zemēs - Jaunzēlandē un Austrālijā. Pārstrādātās izejvielas klāstā lielāks ir bijis alpaka vilnas īpatsvars. V. Milēviča bilst, ka šī dzīvnieka vilna no aitas cirpuma atšķiras ar garāku šķiedru. Dažādi ir gan izejvielu, gan gatavās produkcijas ceļi, visvairāk maršrutu aizved uz Skandināvijas valstīm, Krieviju, precizē «Klippan Saule» rīkotājdirektors Romualds Baikštis. Pieprasījums ir mainīgs, un uzņēmums reaģē uz patērētāju interesēm. Piemēram, lielāks īpatsvars salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem pērn bija vilnas kārsumam, kas ir ļoti iecienīts Vācijā. Uz turieni aizgādāts visvairāk šo izstrādājumu. Nelieli fasējumi - 50 un 150 gramu - no Bauskas regulāri jāpiegādā uzņēmuma veikalam Rīgā. Šis materiāls kļuvis populārs un to izmanto filcēšanā, pieprasot dažādas krāsas. Tā jau ir tradīcija - dāvinājumi Bauskas invalīdu biedrībai un multiplās sklerozes slimnieku biedrībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Trakā

Mani arī interesē vai var dziju nopirk tepat Bauskā vai uz vietas Saulē...

pirms 8 gadiem, 2010.01.14 11:09

iveta

Tā īsti par Latvijas aitām žēl nav, jo tā vilniņa ļoti trausla un kodīga. Man arī būtu interese par to dziju, kas no tām ārzemniecēm ražota. Vai un kur varētu aplūkot un nopirkt. Mūsu aitiņas, protams, skaistākās aitiņas pasaulē, bet...

pirms 8 gadiem, 2010.01.14 10:54

suns

Ja tikai zel,ka izejvielas vienalga ieperk arzemes,lauksaimniecibas pagrimuma del musu valsti vairs nav ne aitu ganampulku,ne ari iespejas sarazot un realizet vilnu vajadzigaja daudzuma.

pirms 8 gadiem, 2010.01.13 15:01

rita

Vai uzņēmumā uz vietas var nopirkt dziju un Saules ražojumus?

pirms 8 gadiem, 2010.01.13 11:06

dzijas komoliņš

Lai varāk šādu uzņēmumu! cik patīkami lasīt ka arī latvijā kāds kaut ko ražo1! Tā tik vien dzirdam un redzam- ievests, ražots Ķinā..

pirms 8 gadiem, 2010.01.13 10:27

Vietējās ziņas