Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kokmuižas svētkos būs skatāma Imanta Lancmaņa fotoizstāde 1

Kocēnos pie Valmieras 9. septembrī no plkst. 13 līdz 16 Kokmuižas pils zālē būs skatāma mākslas zinātnieka, gleznotāja un Rundāles pils direktora Imanta Lancmaņa fotoizstāde «Pilis Eiropā», informēja Kocēnu novada domes pārstāve Krista Gromova.

I. Lancmanis fotografē visas pilis un muižas, kurās viņš nonāk. Lielāko fotoarhīva daļu veido Latvijas pilis un muižas, kas fotografētas vairāk nekā 50 gadu ilgā periodā, un tās izmantotas gan I. Lancmaņa sarakstītajās grāmatās, gan daudzajās publikācijās Latvijas un ārvalstu mākslas un arhitektūras žurnālos. Savukārt Eiropas pilis fotografētas ekskursiju laikā ārzemēs, un fotogrāfijas pārsvarā tiek izmantotas profesionālajām interesēm.

Laikmetu, politisko un ekonomisko sistēmu maiņa ir noteikusi citas sabiedrības vajadzības, kas veicinājušas aristokrātiskā dzīvesveida izzušanu Eiropā. Pilis, palikušas bez iemītniekiem, sākušas it kā patstāvīgu dzīvi, kur cilvēks ienāk tikai kā viesis. Tomēr Versaļas pilī Francijā ļaudis plūst kā liela upe cauri pils zālēm, un pēdējos gados piļu apmeklētāju skaits Eiropā aizvien pieaug.

Izstāde «Pilis Eiropā» saistīta arī ar Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizēto akciju «Apceļo Latvijas pilis un muižas», kas izsludināta par godu Latvijas valsts simtgadei, sniedzot iespēju ceļotājiem papildus dažādu vēsturisko ēku iepazīšanai Latvijā gūt iedvesmu arī no tās kultūras un estētikas, kas atrodama pilīs Eiropā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gaišais

Lancman, kā iet apsūdzētajam Magone, kurš 50. jubileju ar Rashkas baņģukiem Rundāles pilī svinēja ?

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.12 15:37

Vietējās ziņas