Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā «Aprīļa pilieni» labākie sasniegumi – dziedātājiem no Latvijas un Lietuvas 1

Ap astoņiem simtiem dziedošu, dejojošu bērnu, jauniešu un pieaugušo trijās dienās – no 22. līdz 24. aprīlim – piepildīja Īslīces kultūras namu Bauskas novadā. Tur notika devītais starptautiskais populārās mūzikas izpildītāju konkurss «Aprīļa pilieni».

Vērienīgs pasākums ar plašu dalībnieku klāstu, no kuriem daudzi demonstrēja labas vokālās, skatuviskās stājas un kustību prasmes. Starptautisku skanējumu tam piešķīra dalībnieki no 13 pasaules valstīm, kā arī respektabla žūrija. Tie bija starptautiskos konkursos sevi apliecinājuši izpildītāji, mūzikas producenti, festivālu menedžeri, kā arī dejas un vokālās mākslas pasniedzēji un eksperti. Tieši to «Bauskas Dzīvei» uzteica Ukrainas nopelniem bagātā skatuves māksliniece, starptautisko dziesmu festivāla «Milodaja Gaļičina» direktore Natālija Kovala: «Iespaidīgs ir ne tikai dalībnieku skaits un valstis, kuras tie pārstāv. Iepazīstoties ar žūriju, pārliecinājos, cik daudzi no viņiem ir savas jomas augsta līmeņa speciālisti. Tas ļauj secināt, cik patiess un objektīvs ir viņu vērtējums.»

No mūsu novadu māksliniekiem laureātu diplomus saņēma jaunās solistes Patrīcija Spale un Anna Patrīcija Karele. 3. pakāpes diploms deju kolektīva «Lēra» trim vecuma grupām. Anna Patrīcija Karele «Bauskas Dzīvei» pauda prieku par sava snieguma augsto novērtējumu. Viņas vecuma grupā bija trīsdesmit dalībnieku, tādēļ iekļūšana labāko trijniekā ir augsts sasniegums.

Deju grupu vidū pirmās pakāpes diplomu ieguva studijas «Mazais Andžiņš» dejotāji. Studijas menedžeris Aivars Auziņš «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka uz «Aprīļa pilieniem» ierodas regulāri vairāku gadu garumā: «Šis ir labs konkurss ar spēcīgu dalībnieku sastāvu, profesionālu žūriju. Mēs parasti atrādām Īslīcē savu programmu, ar kuru gatavojamies startēt citos starptautiskajos konkursos Eiropā.»

A. Auziņu daudzi pazīst kā vokālistu konkursa «Bauskas balsis» ilggadējo žūrijas locekli, kvēlu šīs skates atbalstītāju. Kā zināms, šogad konkurss Bauskā netika rīkots. «Bauskas konkursam bija savs stils, tas bija lielisks starta laukums jaunajiem izpildītājiem. Izpostīt labu tradīciju nav grūti, bet iedibināt to no jauna – tas ir smags un laikietilpīgs darbs. Žēl, ka nav izdevies saglabāt «Bauskas balsis». Lielākie cietēji, protams, šajā visā ir bērni,» secina A. Auziņš.

Vairāk lasiet laikraksta drukātajā versijā trešdien, 27. aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rolands

Vēl bildes no konkursa: http://ej.uz/aprilapilieni2016

pirms 2 gadiem, 2016.04.27 08:40

Vietējās ziņas