Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kopj jaunaudzes Bauskas meža iecirknī

Šosezon jaunaudžu kopšanai ir ļoti labvēlīgi apstākļi – nav jābrien ne pa dubļiem, ne dziļu sniegu, secina mežsaimniecības profesionāļi.

Bauskas novada Ceraukstes pagasta Skultēnu meža baltalkšņu jaunaudzē strādā Guntars Žilinskis un Jānis Ziemelis no Brunavas. G. Žilinskis piedalījās «Latvijas Valsts mežu» Vidusdaugavas mežsaimniecības Bauskas meža iecirkņa iepirkumā un veiksmīgas sagadīšanās dēļ, jo zemākās cenas piedāvātājs atteicās, noslēdza līgumu uz pieciem gadiem par aptuveni 400 hektāru lielas teritorijas kopšanu.

Krūmgriežu operatori priecājas, ka darbs ir tuvu mājām. Vērtējot vidi, vieglāk esot strādāt egļu un priežu jaunaudzē. Cilvēks dienā varot paspēt izkopt vienu, pat divus hektārus. Turpretim baltalkšņu jaunaudzē izskatoties kā džungļos. Skultēnu meža pusotrā hektārā G. Žilinskim un J. Ziemelim darbs garantēts divām trim dienām.

G. Žilinskis aprakstītajā jomā iztiku pelnot kopš 2009. gada, bet J. Ziemelim vakar, 6. februārī, bija pirmā oficiālā darbdiena. Iepriekš viņš strādājis gadījuma darbus.

Bauskas meža iecirkņa vadītājs Lauris Ropājs informē, ka viņa pārraudzītajā teritorijā šogad paredzēts izkopt vairāk nekā 500 hektāru skujkoku un lapkoku jaunaudžu. Darbu apņēmušies paveikt četri uzņēmēji, viņi nodarbina 23 cilvēkus. Komersanti un krūmgriežu operatori ir vietējie iedzīvotāji, liepājnieki un jelgavnieki.

Savukārt mežu Bauskas iecirknī atjaunos vismaz 200 ha lielā teritorijā, bet agrotehnisko kopšanu, proti, līdz trīs gadu vecu stādītu koku appļaušanu, veiks vairāk nekā 400 ha platībā. L. Ropājs atgādina, ka minētajā iecirknī iekļaujas Bauskas, Rundāles un daļa Iecavas un Vecumnieku novada. Kopējā meža platība sasniedz ap 23 000 hektāru.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas