Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kori gatavojas Dziesmu svētkiem 1

Bauskas kultūras centra lielo zāli piektdien, 20. februārī, pieskandinās jauniešu balsis. Te notiks šovasar gaidāmo skolēnu Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerts «Mana dziesma manai tautai».

Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) direktora vietniece Malda Ignatjeva informē, ka šis ir jau pēc kārtas ceturtais valsts ģimnāziju koru sadziedāšanās koncerts Bauskā. Viesos ieradīsies dziedātāji no valsts ģimnāzijām Jelgavā, Jēkabpilī, Talsos.

Baušķenieki koncertā uzstāsies ar diviem kolektīviem – Bauskas Valsts ģimnāzijas jaukto kori, pilsētas sākumskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas 5. – 9. klašu kori. Diriģente Mārīte Jonkus stāsta, ka šāds koncerts ir lieliska gatavošanās pavasara koru skatēm. Pirmās no tām gaidāmas marta beigās.

«Apgūstam Dziesmu svētku repertuāru. Tas ir daudzveidīgs, man šķiet, varbūt pārāk popsīgs, taču jauniešiem patīk. Ir viegli apgūstamas kompozīcijas, ir dziesmas, kur vēl daudz jāstrādā,» stāsta diriģente. Viņa piebilst, ka Talsu un Jēkabpils kori Bauskā jau uzstājušies. Te dziedājis arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas koris «Skali». Šoreiz klausītāji varēs iepazīties, kā skan šīs izglītības iestādes cita kolektīva – 7. līdz 9. klašu kora «Skaliņi» – balsis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Patika

Paldies par skaisto koncertu! Skanīgas balsis!
Jelgavas un Jēkabpils skolu kori izcēlās ar koristu skaitu: 53 un 42.Vai tas liecina par skolu attieksmi pret latviskās koru kultūras saglabāšanu? Šķiet, ka šīs skolas ir milzīgas, salīdzinot ar Bauskas skoliņu.
Koriem bija raksturīgs vieglums. Apgaroti nodziedāja arī Jēkabpils vokālais ansamblis.

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 20:45

Vietējās ziņas