Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koris «Grenctāle» nosvinējis sešdesmito jubileju 5

Skanīgi savu 60 gadu jubileju 22. aprīļa vakarā nosvinēja Brunavas un Ceraukstes pagastu jauktais koris «Grenctāle». Jubilejas koncertā Grenctāles kultūras namā līdztekus nākošā gada dziesmu svētku repertuāra skaņdarbiem un dažām sev īpaši tīkamām dziesmām, koris izpildīja arī pašu dziedātāju un diriģenta sarakstītas melodijas.

 Kā «Bauskas Dzīvei» norādīja Bauskas koru apriņķa virsvadītājs Uģis Matvejs, viņš nezina citu kolektīvu mūspusē, kuram ir tik lieliska iespēja dziedāt pašu sacerētas kompozīcijas. Kora skanējumu jubilejas koncertā viņš atzina par ļoti labu.

Kora mākslinieciskais vadītājs Vitolds Rijnieks «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka jubilejas koncerts veidots patriotiskā noskaņā. «Lepojamies, ka mums pašiem kolektīvā ir trīs dziesmu sacerētāji. Tas ir ceraukstietis Jānis Mikulāns, baušķenieks Ivars Žindulis. Nu un arī es esmu dažas melodijas sakomponējis,» atzīst V. Rijnieks.

Ilgus gadus par diriģentu «Grenctālē» strādāja Aleksandrs Guzņajevs. Uzrunājot savus bijušos dziedātājus, viņš vēlēja kolektīvam saglabāt dziedošo kodolu un domāt par arvien jaunu dalībnieku piesaisti. Iepriekšējā kolektīva vadītāja Sarmīte Vaivare vēlēja, ja vien būtu tāda iespēja, viņa kori jubilejā uzdāvinātu četrus tenorus.

Pašvaldība kolektīva jubilejā sveica kora dziedātājas Anastasiju Bolšu un Zinaīdu Treiģi. Viņām tika pasniegts novada domes Pateicības raksts, savukārt diriģents Vitolds Rijnieks saņēma pašvaldības apbalvojumu – Pateicības rakstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

pozitīvi

6o gadu jubileja ...
Tad jau padlatvijas kultūras aizmetnis,kas joprojām knitinās ! Lai viņam arī mūsdienās viss iet no rokas !

pirms gada, 2017.04.25 15:24

esssss

Tikai žēl , ka uz kora lielo jubileju netika paaicināti visi bijušie kora dalībnieki, kas dziedājuši ......:(

pirms gada, 2017.04.25 19:23

korists

afišās, interneta vietnēs un Bauskas Dzīves avīzītē arī bija reklāma, kur mīļi aicināti tika visi bijušie koristi... kas gribēja, tie atrada laiku un ieradās uz skaisto koncertu.

pirms gada, 2017.04.25 21:05

Hmmmm

Citi gan bija īpaši lūgti, ar ielūgumiem . Žēl gan, ka visus, kas ilgi dziedātājuši, pat vairāk kā 30 gadus, tā neuzaicināja. Organizētājiem tāda pavirša attieksme pret pasākumu, tāpēc varbūt tik trūcīgi apmeklēts.

pirms gada, 2017.04.30 00:16

esošā koriste

Hmmmm, kuram no bijušajiem koristiem bija speciāls ielūgums? Negāziet cilvēki žulti par to ko neziniet, ja būtu gribējuši, būtu atnākuši, kāpēc tad ieradās bijušie koristi kuri dzīvo ārpus Bauskas novada un viņiem nebija īpaša ielūguma.

pirms gada, 2017.05.14 23:34

Vietējās ziņas