Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krāšņi un skaļi aizvadīts popielas pasākums Iecavā 3

«Popiela 18+» notika Iecavas kultūras namā 21. marta vakarā. Pasākumā septiņas grupas no Iecavas un blakusnovadiem priecēja skatītāju pilno zāli.

Jāatzīst, ka popiela nelika vilties nevienam no atnākušajiem – nedz dalībniekiem, nedz skatītājiem. Pasākumu raiti, interesanti, aizraujoši vadīja Laimrota Jaunzeme un Ginta Cera, bet žūrija, kuras sastāvā bija Raimonds Šastakovičs, Vilnis Goldmanis un Ilona Grīnberga, brīžiem vienkārši «spridzināja», un zāle atbildēja ar ovācijām vai svilpšanu – atkarībā no vērtējuma.

Pasākums sākās ar iepazīstināšanu ar vērtētājiem. «Visiem interesēja, kas būs žūrijā. Atbildēju, kā ir – divi vīrieši un viena sieviete,» tā L. Jaunzeme. «Kā tu jūties? Gribi par to parunāt?» ar humoru vaicāja vakara vadītāja R. Šastakovičam. Viņš solīja, ka centīsies vērtēt priekšnesumu līdzību oriģinālam, V. Goldmanis – lūkot aktierisko pusi, bet I. Grīnberga – censties pamanīt to, ko neredzēs kungi.

Pirms katra priekšnesuma bija neliela videoprezentācija par popielas tēmu, ko attēlos mākslinieki, un tad priekšnesums. Pirmie uz skatuves kāpa «Bonoparti» no «Eirovīzijas», kurus attēloja Zālītes speciālās internātpamatskolas kolektīvs, to skaitā arī pedagogi no Vecumnieku novada Misas. «Piedalījāmies jau pirms gada, un pasākums bija tik brīnišķīgs, ka patīkami atgriezties. Sava novada kultūras dzīve ir jāatbalsta,» stāsta Gundega Neverovska. Gunta Rumševica pastāstīja, ka arī skolas popielā pedagogi cenšas bērnus pārsteigt ar kādu priekšnesumu.

Nākamais uz skatuves kāpa Lielvārdes koris ar dziesmu popuriju. «Piedalās bērnudārzs «Cālītis». Mēs esam aktīvas meitenes, pārstāvam savu iestādi,» pastāstīja Ruta Baltrušaite. Šo uzstāšanos žūrija īpaši atzīmēja. «Saprotu, ka grūti pārvērsties no zirgiem par vistām un no vistām par ķīniešiem,» komentēja I. Grīnberga, bet V. Goldmanis pats devās uz skatuves un izdejoja kopā ar grupu vairākus uzstāšanās elementus.

Nākamie uz skatuves nāca Krievijas mūzikas leģendas Alla Pugačova ar Igoru Nikolajevu un atbalsta grupu, kas uz skatuves veidoja aisberga viļņošanos. Ņemot vērā, ka mūsdienās Krievijas mākslinieki bieži vien izpilda dziesmas fonogrammas pavadījumā, žūrija atzina, ka izjūta bijusi tāda, kā klausoties dīvu dzīvajā izpildījumā. «Esam no viesu mājas «Iecupes». Mums ļoti patīk piedalīties – startējam jau otro gadu. Repertuāru izvēlējāmies no tā, ko ļoti mīlējām jaunībā,» stāsta A. Pugačovas attēlotāja Solvita Baldiņa.

Pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Dartija» kolektīvs piepildīja skatuvi ar daudziem māksliniekiem – Lučiano Pavaroti, Maiklu Džeksonu, «Prāta vētru» un Fredi, kurš zāli iekustināja dziedāt «Omnibuss, omnibuss». Uz skatuves lidoja krūšturi un lidmašīnas. Žūrija gan bija nedaudz kritiska, par ko no zāles dabūja komentārus: «Ziepēs!»

Iecavas novada sociālā dienesta grupu «PeR» un «Lady sweet» uzstāšanās laikā ar dziesmu «Ne silts, ne auksts» visvairāk gan vēroja nevis aktīvos dejotājus, bet gan pašu maestro Raimondu Paulu spēlējam akordeonu. Žūrijai maestro atzina, ka esot pret «Jauno vilni», bet «..cīņa vēl nav galā», un varbūt tomēr Jūrmalā pasākums būs. «Pārstāvēts plašs mūzikas instrumentu klāsts, sākot ar «misiņa grauzējiem». Jūs esat «Tarkšķi» pēc 30 gadiem,» uzstāšanos raksturoja žūrija.

Visbeidzot uz skatuves nāca divi «dvīņubrāļi» Edi Šīrani ar dāmām. Teātra studija «Artis» priecēja ar vienīgo nopietno un brīžiem ļoti romantisko dejas priekšnesumu.

Par vakara «naglu» un uzvarētāju kļuva otrā Zālītes speciālās internātskolas komanda – Verka Serdjučka ar savu «mammu» un deju kolektīvu, kurā iesaistījās arī «Bonoparti». Jāatzīst, ka šoreiz ekscentrisko zvaigzni pilnībā aizēnoja viņas «māmiņa», kas metās dejā ar V. Goldmani, kā arī pārējie grupas dalībnieki, kas izvilka uz deju grīdas arī I. Grīnbergu. Viens no zvaigznes pielūdzējiem pēc uzstāšanās skrēja pāri visai zālei un dāvināja māksliniekiem sīpollokus – V. Serdjučkas «māmiņai» pat divus pušķus.

Otro vietu žūrija atvēlēja Iecavas novada sociālā dienesta grupām «PeR» un «Lady sweet», bet trešajā vietā PII «Dartija» mākslinieku kolektīvs.

Vakara vadītājas ar decibelu mērītāju mēģināja uzzināt, kuras grupas vislabāk patika skatītājiem. 98 decibelus sasniedza četras komandas. Atkārtotā balsojumā ar kājām, mutēm un rokām par populārāko starp skatītājiem atzina Verku Serdjučku, otrais bija PII «Dartija» mākslinieku dziesmu popurijs, un trešajā vietā teātra studijas «Artis» Eda Šīrana dejas.

Pirms rezultātu paziņošanas ar priekšnesumu uzstājās skolēnu Valentīndienas popielas «Zvaigžņu plejādes» uzvarētāja Estere Tīna Stepanoviča-Monkeviča. Uzreiz kļuva skaidrs, kāpēc pasākums ir «Popiela 18+», jo ar jaunās mākslinieces attēloto Dženiferu Lopesu, kas aizrāva visus skatītājus, pieaugušajiem sacensties nebūtu viegli.

Vakarā kultūras namā vēl notika pasākums ar karaoke, kas vienlaikus bija viens no Latvijas Karaoke čempionāta posmiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Rolands

vairāk foto:
http://iecavafoto.lv/index.php/kultura/kultra/21mar2015-popiela-18-iecavas-kn

pirms 4 gadiem, 2015.03.24 19:36

Vietējās ziņas