Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kritušās lapas galvenajās pilsētas ielās vāc centralizēti

Klāt rudens, un pilsētas parkos, pašvaldībai piederošajā zaļajā zonā un ielu malās jau no septembra uzņēmums SIA «Vides serviss» vāc kritušās lapas. Uzņēmuma apzaļumošanas nozares vadītāja Aina Bele sacīja, ka darāmā ir daudz, taču mazpamazām pilsēta tiek atbrīvota no kritušajiem koku zariem un lapām. Savāktais materiāls tiek nogādāts uz karjeru Ziedoņos, kur tas tiek uzkrāts, bet pēc tam ar greideru noplanēts. Speciāliste atzina, ka labākais risinājums šo atkritumu uzglabāšanai būtu kompostēšanas laukuma izveide, taču pagaidām šis process ir ieceres līmenī.

SIA «Vides serviss» valdes loceklis Egils Pukinskis skaidro, ka kompostēšanas laukums ir iekļauts Zemgales reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projektā, kas līdzfinansēts no ES Kohēzijas fonda un kuru kopīgi realizē Bauskas un Jelgavas pašvaldība. Taču inflācija ir pasteigusies pa priekšu un šo soli nobremzējusi, tāpēc pirmās kārtas realizācijā kompostēšanas laukuma izveidošana nav iekļauta. «Varbūt šķiet, ka tas ir ļoti vienkārši – nolīdzina laukumu un uzkrāj kompostu. Taču patiesībā lieta ir sarežģītāka. Pirmkārt, tas ir 100 tūkstoš latu projekts, otrkārt, ir augušas kontrolējošo dienestu prasības, treškārt, šī ir aktuāla problēma visā Latvijā,» uzsver E. Pukinskis. Viņš atklāja, ka kopīgi ar pašvaldību tiek meklēti pagaidu risinājumi.

Bioloģiskos atkritumus vāc ne tikai pilsētas atbildīgie dienesti, bet arī iedzīvotāji. «Bauskas Dzīvei» šoruden nākas uzklausīt cilvēku neapmierinātību, ka pilsētas vara nerūpējas par iespēju savākt zaļos atkritumus. Bauskas pilsētas Domes izpilddirektors Jānis Mičulis teica, ka centrālajās ielās sētnieku, kā arī iedzīvotāju savāktās lapas, kas ir sagrābtas kaudzēs vai maisos, tiek izvestas, bet privātmāju teritorijā par šiem atkritumiem vajadzētu rūpēties pašiem to saimniekiem.

Viens ierosinājums nācis no SIA «Vides serviss» vadītāja Egila Pukinska, kurš piedāvājis izmēģināt ārvalstu pieredzi un ļaut iegādāties iedzīvotājiem īpašus ekoloģiskus maisus (kas paši sadalās), kuros ievietot zaļos atkritumus un atstāt tos blakus pie konteinera. Maksa par maisu segtu arī to transportēšanu uz atkritumu poligonu. Šāds pakalpojums varētu būt pieejams no nākamā gada.

Tikmēr iedzīvotāji atrod citu iespēju, kā tikt vaļā no lapām, – tās sadedzina. Jāuzsver, ka par neatļautu lapu iznīcināšanu, neievērojot ugunsdzēsības noteikumus, var sodīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, bet par pārkāpumu pilsētas robežās – arī pilsētas kārtībnieks. Šoruden gan vēl neviens administratīvo pārkāpumu protokols nav sastādīts. Sods par lapu dedzināšanu pirmajā reizē ir desmit latu, bet otrajā reizē jau būs jāšķiras no 30 latiem, apstiprina Bauskas pilsētas kārtībnieks Aldonis Buls.

Codietis Leons Stankevičs, ik dienu braucot garām savāktajām lapu kaudzēm un redzot, kā vējš tās dzenā, nolēmis pats zaļos atkritumus aizvest uz savām mājām. Tie lieti noderēs gan kompostam, gan arī puķēm, lai pasargātu tās no sala.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas