Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krīzes situācijā pašvaldība reaģēs 6

Kāda Brunavas pagasta ģimene savās likstās palīdzību meklēja televīzijā. LNT programmā «Tautas balss» šajās dienās tika vēstīts, ka pagastā pievedceļš kādai privātmājai tā aizputināts, ka līdz lielceļam sievietei ar mazbērniem ik dienas jābrien teju kilometrs pār sniegoto lauku. Sniegputeņa laikā mazie bērni vispār līdz skolas autobusam netika un kavēja skolu. Vietējā pašvaldība esot noraidījusi pensionāres lūgumus palīdzēt iztīrīt pievedceļu. «Bauskas Dzīve» sazinājās ar pagasta pārvaldes vadītāju Baibu Marčenkovu. Viņa paskaidroja, ka televīzijā atspoguļotais tikai daļēji atbilst patiesībai. No viensētas līdz lielajam ceļam var nokļūt pa apmēram 800 metrus garo privāto ceļu, kā arī pa apmēram 200 metrus garo taciņu. Protams, sniegputeņa laikā aizputināts bijis gan ceļš, gan taciņa. Taču šajās dienās no kaimiņu mājas kāds traktorists ceļu jau bija izšķūrējis. «Līdzko mums piezvanīja no televīzijas, ar Bāriņtiesas pārstāvi devāmies apmeklēt šo ģimeni. Pārkāpumus attieksmē pret bērniem mēs nekonstatējām. Lai arī grūti, tomēr nelabvēlīgās ģimenes statuss te nav piešķirams. Mātei ir pāris mēnešu vecs bērniņš un vēl skolas vecuma bērni. Ceļu no privātmājas līdz lielceļam kaimiņš ir izšķūrējis.  Es vēlreiz vēlos uzsvērt, mums nav nekādu tiesību par pašvaldībai atvēlēto valsts naudu tīrīt privātpersonām piederošos ceļus, arī uz viensētām. Ja lauku mājā mīt veci, vientuļi cilvēki, viņiem jāvēršas sociālajā dienestā. Tas tad meklēs iespējas, arī finansiālās, kā ceļu izšķūrēt. Protams, var būt ārkārtas situācijas, kad cilvēks jāglābj, tad mēs darām darbu, neskatoties ne uz ko. Bet šis nav tas gadījums,» skaidroja B. Marčenkova.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ilga Kalniņa

Cilvēki! Tur taču runa nav par taciņu uz mazmājiņu vai sētsvidu, bet par 800 metru garu ceļu. Vai esat kāds mēģinājis kaut vai 100 metru izlāpstot? Ja pieaugušajam brienot sniegs smeļas zābakos, kas tad ir ar bērna apaviem? Ja pagasts nerūpejas par pieaugušajiem, par bērnu labklājību un drošību vajadzētu padomāt. Dārgā Baibiņa nemaz tik izpalīdzīga nav. Tas bija tikai sākumā un tagad ir jau "iestrādājusies"".

pirms 7 gadiem, 2010.12.20 14:59

murgs

Vai tad sociālajam dienestam tagad būs jādod pabalsti ceļu šķūrēšanai????
Kaut kāds vājprāts!!!!

pirms 7 gadiem, 2010.12.20 09:00

???

Sai nu gan nav kauna. Tad jau tagad visiem privatmaju ipasniekiem jazvana uz Tautas balsi. Lai pagasta prieksniece nepadodas un noliek tadus bezkaunas pie vietas. Lai veicas Baibai.

pirms 7 gadiem, 2010.12.19 15:59

neņemiet galvā, arī Mežotnes pagastyā ir tādi bļāvēji, viņiem izšķūrē ceļu . bet lūk taciņa uz tualeti aizšķūrēta, ta ko , traktoristam vēl tava taci'ņa uz mazmājiņu jāšķūrē. Ta paņem lāpstu un roc uz nebēdu tā tak tava mazm,ājiņa, ja ne nešķūrēs ceļu vispār, (it sevišķi ja nemaksā par sava personīgā ceļa šķūrēšanu) brien pa kupenām cik gribi galīgi nekaunīgi un slinki palikuši lāpstu rokā vairs nevar paņemt.

pirms 7 gadiem, 2010.12.18 18:43

i

Baiba!
Es zinu, TU palīdzēsi jebkurā situācijā...Lai Tev veicas!

pirms 7 gadiem, 2010.12.18 14:42

tas brunavas tantuks pat sniega lāpstu nejēdz nopirkt.. nejēdz savu sētsviidu iztīrīt, ceļu uz āra tuptūzi taciņu pat nejēdz iztīrīt ..a rīkle skaļa .. kādam redz jātīra viņu vietā .. nekauņas!!

pirms 7 gadiem, 2010.12.18 14:03

Vietējās ziņas