Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kukurūzas lauki Iecavā sagatavoti pļaujai

Iecavas novada SIA «Zeltezeri» kukurūzas tīrumi sagatavoti pļaujai, «Bauskas Dzīvi» informēja uzņēmuma vadītājs Arnis Bole.

Saimniecības kombaini appļāvuši lauku malas, uz kurām kukurūza ir nīkulīgāka, tāpēc to neliek klāt galvenajai zaļajai masai, skaidro A. Bole. Kukurūzu «Zeltezeri» audzē biogāzes ražošanai «Agro Iecava» koģenerācijas stacijā, nedaudz izmantojot arī lopbarībai.

«Attīrot lauku malas, var redzēt mežacūku takas un paziņot medniekiem, kur tās iemitinājušās kukurūzā,» stāsta laukkopis, «ar tīrām lauku malām raitāk iet galvenās masas pļaušana. To plānots sākt no 12. līdz 14. septembrim.»

Kā ziņots, «Zeltezeri» šogad kopumā apstrādā 2,5 tūkstošus ha Iecavas un Vecumnieku novadā. Kukurūza aizņem vairāk nekā 1000 ha, zālāji – 200 ha, ziemāju platības novāktas vairāk nekā 800 ha, paralēli ritēja rudens sēja. Graudaugu ražu A. Bole vērtēja kā labu, tikai lietus dēļ kavējusies novākšana. Kukurūza pietiekami siltajā un mitrajā vasarā augusi labi, tai daudz nav kaitējis vēsums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas