Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kūlas dedzinātāji atklāj sezonu 3

Aktīvu darbošanos uzsākuši pērnās zāles dedzinātāji. 31. marta vakarā glābšanas dienesta brigādes saņēma izsaukumus no trim kūlas dedzināšanas vietām, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļa dispečere Iveta Žurevska. Nemierīgs ugunsdzēsējiem bija 31. marta vakars. Plkst. 19.19 tika saņemts izsaukums no Vecumnieku novada. Misā pie dzelzceļa dega kūla apmēram 200 kvadrātmetru platībā. Krietni lielākā laukā liesmas plosījās Mežotnes pagasta Jumpravā. Te pērnā zāle dega 1000 kvadrātmetru lielā laukā. Savukārt plkst. 22.28 ugunsdzēsēji steidzās uz Mežotnes pagasta Strēlniekiem. Te uguns plosījās divus hektārus lielā laukā. Liesmu tālākā izplatīšanās tika novērsta, ēkas vai cilvēki nav cietuši.  VUGD atgādina, ka, tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad ugunsdzēsējiem noskaidrot un sodīt kūlas dedzinātājus palīdzēs Valsts un pašvaldību policijas darbinieki. Dienests norādīja, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var izraisīt ugunsgrēku. Tostarp objekta teritorija ir sistemātiski jāattīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām 10 metru plata josla jāattīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. Zemes īpašniekam ir jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu fiziskajām personām līdz simts latiem, bet juridiskajām personām - līdz tūkstotim latu. Par kūlas dedzināšanu fiziskās personas var sodīt ar naudas sodu no divsimt līdz piecsimt latiem vai piemērot administratīvo arestu līdz piecpadsmit diennaktīm. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

krekss

Baigais ģeogrāfs atradies! Ja tu uzmanīgāk būtu papētījis karti tad atrastu ka Mežotnes pagastā ir gan tāda Jumprava nevis "Jumpravas". Atver atlantu!

pirms 8 gadiem, 2010.04.02 21:53

re3

Vilni! Nav tādas vietas "Jumprava" Bauskas novadā! Ir "JUMPRAVAS"

Daudzās kartēs arī ir Jumprava, bet tas nav pareizi.

pirms 8 gadiem, 2010.04.01 15:50

Vietējās ziņas