Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurmenē uzdarbojas tīņi 1

Kurmenes tautas nams 14. maijā bija pārpārēm piepildīts ar dziesmām, kustībām un azartu. Tur risinājās tradicionālais festivāls «Tīņi uzdarbojas».

Kuplajā dalībnieku pulciņā īpaši izcēlās viesi no Ogres, grupa «Ķēniņdēli», kuru vada Artūrs Mangulis. Viņš atklāj, ka trīs puišiem - Jurģim Siliņam, Kristapam Šerpam un Emīlam Mangulim - veicies starptautiskajā konkursā «Jaunais vilnis». Dziedošie puikas pratuši izcelties ar saviem priekšnesumiem pusfinālā, kas bija organizēts Maskavā.  Zēni paši teic, ka novērtēta trio prasme uz skatuves radīt šovu - dziedāt, muzicēt, skaņdarbus atklājot kustībā. Augusta sākumā «Ķēniņdēli» brauks uz Krimu, kur jauniešu nometnē «Arteks» risināsies «Jaunā viļņa» fināls. Manguļu vokālā un kustību studijā Ogres meitenēm un zēniem ver durvis uz mūzikas pasauli, pedagogi viņus ieinteresē strādāt čakli, jo citādāk panākumus gūt nevar. Uz Kurmeni Artūra un Lindas Manguļu audzēkņi braucot labprāt, viņiem patīkot iekļauties tīņu muzicēšanā un diskotēkā. Kurmenes tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse precizēja, ka koncertā vēl piedalījās dziedātāji un dejotāji no Jaunjelgavas, Stelpes, Skaistkalnes un, protams, mājinieki kurmenieši. Andželas Bričas vadītās karsējmeitenes un vietējās pamatskolas 6. klases hip-hop dejotājas publiku «uzkarsēja» pašā koncerta sākumā, un tā juta līdzi katram priekšnesumam. Skaistkalniete Santa Getmančuka daudz reižu piedalījusies Kurmenes festivālā. Viņa atzīst, ka šeit guvusi labu skatuves pieredzi, jo darbojas patstāvīgi. Jauniete šogad absolvēs Skaistkalnes vidusskolu un studēs žurnālistiku Latvijas Universitātē, kur jau ir uzņemta budžeta grupā, jo veiksmīgi startējusi radošā konkursā.No Jaunjelgavas vidusskolas bija ieradušās divas grupas - «Krīts» un «No Tittel». Jauniešu pedagogs Ziedonis Vilde palīdzējis izvēlēties repertuāru. Stelpes pamatskolas audzēkņi dziedāja un arī izpildīja hip-hop dejas, ko viņiem iemācījusi brīvprātīgā skolotāja Marija no Vācijas. Dinamiskā programma saistīja gan tīņu, gan vēl mazāku un arī pieaugušo skatītāju uzmanību. Skolotāja Jana Sakne vēroja koncertu kopā ar savām trim atvasēm, kuras tikko bija izgulējušas diendusu un cītīgi sekoja līdzi visam, kas notiek uz skatuves. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas