Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kursos Maltā papildina pedagoģiskās prasmes

Iecavas internātpamatskolas pedagoģe Iveta Putniņa mūžizglītības programmā «Comenius» 24. – 28. martā apmeklējusi profesionālās pilnveides kursus Maltas pilsētā Sliemā.

Kursos piedalījās pedagogi no Lietuvas, Polijas, Zviedrijas, Francijas, Nīderlandes, Ungārijas, Grieķijas un Portugāles – kopskaitā 14 dalībnieku, vēsta I. Putniņa.

Pieredzes apmaiņas tēma bija radošu nodarbību veidošana, lai attīstību bērnos atbildību par vidi ar mākslas, mūzikas, dejas, teātra un sporta palīdzību. Iecavas skolotāja prezentēja Latvijas izglītības sistēmu, iepazinās ar citu dalībvalstu izglītības sistēmas prezentācijām.

«Apmeklējām četras dažādas skolas – Maltas zēnu baznīcas skolu, meiteņu vidusskolu, apvienotu bērnudārza un pamatskolas izglītības iestādi, sporta skolu,» redzēto apraksta I. Putniņa, «Klases aprīkotas ar jaunākajām informācijas tehnoloģijām. Katrā klasē ir interaktīvā tāfele, pārdomāts un darbam atbilstīgs iekārtojums ir arī mācību virtuvēs un sporta zālēs. Angļu valodas apguvei bērnudārzos un skolās Maltā tiek piešķirts gandrīz tikpat liels stundu skaits nedēļā, cik dzimtās valodas apguvei.»

Latvijas pārstāve kursos iegūto izmantos savā darbā un nodos saviem kolēģiem. I. Putniņa nodibinājusi kontaktus ar pedagogiem citās valstīs, lai arī turpmāk uzturētu pieredzes apmaiņu.

I. Putniņa Iecavas internātpamatskolā strādā no 2004. gada. Viņa māca mājturību, matemātiku un vada interešu izglītības pulciņus. Kursiem I. Putniņa uzaicināta pēc pieteikuma iesniegšanas Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas