Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labākie jokotāji brauks uz Rīgu

Bauskas bērnu jauniešu centra (BJC) organizētajā konkursā piektdien, 26. februārī, četri puiši un viena meitene nepilnu stundu sacentās anekdošu stāstīšanā.

Konkursā «Anekdošu virpulis 2016» talantu demonstrēja Vecsaules pamatskolas struktūrvienības «Jaunsaules skola» 6. klases skolnieki Juris Grašs un Haralds Jeromans, Bauskas pilsētas pamatskolas sestklasnieki Klēra Kuļikauska un Krists Kārkliņš, kā arī ģimnāzists Austris Stankevics. Viņi šādā konkursā piedalījās pirmo reizi.

«Austris ir liels pļāpa un joku stāstītājs. Man šķiet, ka šis konkurss piemērots, lai viņš varētu izpausties,» ar labsirdīgu humoru par savu audzēkni saka viņa audzinātāja Ināra Graudiņa. Jaunietis «Bauskas Dzīvei» atzīst, ka anekdotes galvenokārt meklē ārzemju interneta portālos. Viņš pats tās tulko un pielāgo latviešu valodai. «Dažkārt man Austra joki nemaz nešķiet smieklīgi, bet tas tāpēc, ka man laikam nav tuvs angļu humors,» skaidro skolotāja.

Haralds Jeromans no Jaunsaules neslēpj, ka jokoties patīkot mammai un tētim. Viņš anekdotes atrodot grāmatās un internetā. Zēna skolotāja Sarma Kukute pauda izbrīnu, ka Haralds konkursā stāstījis citas anekdotes nekā pirms tam klasē. Tas liecina, ka puisim ir lieli joku krājumi.

Viens no anekdošu konkursa nosacījumiem ir zināt iespējami daudz joku. Konkursā var nākties tos stāstīt tik ilgi, kamēr kādam no jokotājiem krājumi beigušies. Skolēni, lai justos drošāki, bija sagatavojuši mazas lapiņas. Uz tām uzrakstīti atslēgas vārdi, kas rosina atcerēties visu anekdotes tekstu. Žūrijai un klausītājiem konkursanti stāstīja jokus par policistiem, blondīnēm, mazo Jānīti, skolotājiem, purkšķīšiem un mušām. Vairākas anekdotes līdz tam neviens nebija dzirdējis.

Skolēnu jokošanos vērtēja uzņēmējs un mūziķis Mārtiņš Ruža, BJC speciāliste Ilze Krieviņa un Līga Buka. M. Ruža sacīja, ka pašam patīk stāstīt anekdotes un skolēnu sniegums viņu patīkami pārsteidzis. Žūrija J. Grašam un K. Kārkliņam piešķīra titulu «Mazais smīdinātājs». K. Kuļikauska saņēma «Dižās smīdinātājas» titulu. Nosaucot A. Stankevicu un H. Jeromanu par «Ekselentajiem smīdinātājiem», žūrija viņus aicināja pārstāvēt novadu līdzīgā konkursā Rīgā Joku dienā, 1. aprīlī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas