Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labākie velosipēdisti mācās Codē 1

Veikli braucēji šķēršļu joslās, zinoši pirmās palīdzības sniegšanā, velosipēda uzbūvē, precīzi ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Bauskas novadā tie noteikti ir Codes pamatskolas audzēkņi.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotā konkursa velosipēdistiem «Jauno satiksmes dalībnieku forums» Bauskas posmā, kas norisinājās 17. maijā Bauskas motormuzejā, Codes skolas divas komandas ieguva pirmo un otro vietu. Kopvērtējumā pārējās vienības no codiešiem atpalika par vairāk nekā 20 punktiem. Sacensībās piedalījās sešas komandas no Bauskas, Codes, Iecavas un Brunavas pagasta Mežgaļiem.

Ar jaunajiem velosipēdistiem Codē vairākus gadus strādā sporta skolotāja Linda Jakutāviča. Sagatavot skolēnus sacensībām nav viegli. Mācību gada sākumā, kad bērnus uzrunā, iesaistīties gatavi daudzi. Taču regulāri apmeklēt nodarbības, mācīties satiksmes noteikumus, pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas ne visi ir ar mieru. Pērn Codes skola arī ieguva pirmo vietu novadā. Iespējams, tādēļ šogad skolēnu interese bija noturīgāka, uz sacensībām Bauskā ieradās divas komandas.

5. klases skolniece Nikola Staļūne jau otro gadu startē šajās sacensībās. «Bauskas Dzīvei» viņa pastāstīja, ka ļoti patīk braukt ar velosipēdu, tādēļ nav bijis grūti cītīgi sagatavoties konkursam. Kopā ar komandas biedriem mācījušies satiksmes noteikumus, kas ir viens no grūtākajiem pārbaudījumiem.

Bauskas sacensībām bija pieteikusies arī draugu vienība, kuru veido pilsētas sākumskolas audzēkņi. Pusaudži gatavojās patstāvīgi, sacensībās ar viņiem kopā bija 5. klases skolnieka Arta Brazaucka mamma Gita. Viņa atzinīgi izteicās par pusaudžu uzņēmību veidot savu komandu, gatavoties sacensībām. «Viņi ir uzzinājuši daudz jauna, piemēram, par neatliekamās palīdzības pareizu sniegšanu, uzlabojuši savas zināšanas par satiksmes noteikumiem. Šādu bērnu iniciatīvu atbalstu, jo īpaši tāpēc, ka mēs dzīvojam Draudzības ielā, un tā nebūt nav drošākā vieta velobraucējiem. Tas ir ļoti labi, ka bērni datora peli uz pāris stundām atstāj novārtā, veltīdami laiku velosipēdam,» tā G. Brazaucka.

CSDD velosipēdistu sacensības šogad organizē jau 23. gadu. Lai piedalītos tajās, skolēniem jāizveido četru cilvēku komanda, jāizdomā tās nosaukums un jāpiesakās. Šogad Latvijas reģionos notiek 32 sacensības. Fināls paredzēts 1. un 2. jūnijā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. No Bauskas novada tajā startēs Codes pamatskolas komanda «Velo piecīši». Sacensībās skolēniem jādemonstrē teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī notiek braukšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Code rullē!

Malači!!!
Linda, lai bērniem veicas Rīgā!

pirms 3 gadiem, 2016.05.20 09:11

Vietējās ziņas