Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai lemtu par skolu tīklu Vecumnieku novadā, gaida skaidrāku valsts politiku 4

Lai lemtu par izmaiņām skolu tīklā Vecumnieku novadā, pašvaldība gaida skaidrāku valsts izglītības politiku un nosacījumus, informēja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals (ZZS).

Vecumnieku novada Valles vidusskolā divus gadus netiek uzņemta 10.klasē, savukārt 12.klasē šogad mācās astoņi skolēni. Kovals informēja, ka 9.klasē zināšanas apgūst 14, bet 8.klasē 18 bērni, tāpēc, iespējams, nākamgad skolā būs nodrošināta 10.klase. Domes pārstāvis neslēpa, ka daļa jauniešu izvēlas turpināt mācības profesionālās ievirzes izglītības iestādēs Saulainē un Jelgavā. Tāpat ziņas par klašu neatvēršanu un skolu reorganizāciju ietekmē arī vecāku izvēli, kas izņem bērnus no šādām skolām.

"Pašlaik domes lēmuma par Valles vidusskolas statusa maiņu un skolu tīklu vispār nav, jo nav skaidra valsts politika attiecībā uz nosacījumiem klašu atvēršanai un kvalitātes kritērijiem. Šie cipari no Izglītības un zinātnes ministrijas katru reizi ir citi," apgalvoja Kovals. Pēdējais termiņš, kad domē varētu lemt par izmaiņām no nākamā mācību gada, ir 2018.gada 1.marts.

Domes vadītāja vietnieks stāstīja, ka Vecumnieku novada teritorija ir plaša, un pašlaik pirmie skolēni ceļu uz skolu sāk divas stundas pirms mācību sākuma. Optimizējot skolu tīklu, ceļā pavadītais laiks paildzinātos.

"Saprotam, ka līdzekļi jāizmanto racionāli, lai nodrošinātu kvalitāti un pedagogu atalgojumu. Ilgstoša politikas neskaidrība rada nedrošības sajūtu vecākos, no kā cieš bērni," piebilda Kovals.

Jau vēstīts, ka Valles vidusskolā jau otro gadu pēc kārtas nepietiekama izglītojamo skaita dēļ netika atvērta 10.klase. Vajadzīgo desmit skolēnu vietā sākt vai turpināt mācības Valles vidusskolā bija gatavi vien pieci.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

???

Kāda jēga vidusskolu atvērt atkal uz kādiem diviem gadiem un pēc tam atkal neatvērt, kāda jēga no tādas vidusskolas???

pirms 10 mēnešiem, 2017.09.22 11:14

politika skaidra

vismaz pašvaldībās zina ko dara- ja likvidē skolu, pašvaldībā atver jaunu nodaļu, vai izveido pāris štata vietas, ne jau atlaistajiem skolotājiem... Ietaupītā nauda taču jāapgūst.

pirms 10 mēnešiem, 2017.09.22 12:30

Skaidrāks par skaidru

Lauciniekiem nav nākotnes, viņi neevolucionē, jākāpj atpakaļ kokos.

pirms 10 mēnešiem, 2017.09.22 12:52

Lode

pajautā jebkuram bērnu veākam,kāpēc no skolas izņēmi bērnus.Atbilde-tā visi dara.Tā ir smadzeņu skalošana.

pirms 10 mēnešiem, 2017.09.24 10:30

Vietējās ziņas