Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lampas no Iecavas izgaismo Ziemassvētku vecīša mītni Lapzemē

Lapzemes galvaspilsēta Rovaniemi Somijā ir oficiāla Ziemassvētku vecīša mītnes vieta. Izrādās, ka arī šajā pilsētā izvēlas uzstādīt Iecavas novada uzņēmumā SIA «Vizulo» montētās LED lampas. Tā informē Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Kamēr Rovaniemī notiek rosība, lai laikus iepriecinātu bērnus no visas pasaules, tikmēr Iecavas rūķi gatavo dāvanas nevienam citam kā pašam Ziemassvētku vecītim. «Pie mums notiek gaismekļu montāžas process – mēs samontējam un klientiem sūtām jau gatavus gaismekļus,» stāsta ražošanas vadītāja Andra Zvirbule. «Sākumā plates sagatavojam speciālā drukāšanas iekārtā, izmantojot trafaretu,» skaidro uzņēmuma tehniskais vadītājs Edgars Tihomirovs. Tālāk LED diožu plati nodod speciālistiem, kuri iemontē to korpusā. Uzņēmumā stāsta – katram projektam ir sava lēca, bet ir svarīgi saprast, kāda ir ielu klase, kur atradīsies gaismeklis, cik augstā stabā. Lēca ir viena no svarīgākajām lietām gaismas izkliedē.

Lai pārliecinātos, ka gaismekļi izturēs bargos ziemeļu apstākļus, veikti dažādi testi. «Katru gaismekli pārbaudām. Finālā ir galakontrole, vai visi komponenti atbilst tam, kādas ir bijušas prasības. Pēc tam gaismekli iepako, marķē un sūta uz noliktavu,» stāsta montāžas ceha vadītājs Elvis Holsts.

«Rovaniemi ir viens no mūsu interesantākajiem produktu mērķiem. Tā ir pilsētiņa, kur dzīvo Santa Klauss, un esam izgaismojuši tur daudzas ielas,» lepojas uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Zeltiņš.

Pēc visiem uzstādīšanas un testēšanas darbiem lampas sūta uz Helsinkiem. Latvijā ražotās LED lampas aizved uz loģistikas centru, kas atrodas Somijas pilsētā Rovaniemi, un tālāk jau somi atbild par to uzstādīšanu. «Latvijā ražotais lampu dizains un kvalitāte ir ļoti augstā līmenī. Izmantojot šo apgaismojumu, mūsu pilsēta būtiski ieekonomē izmaksas – pat līdz četrām reizēm. LED apgaismojums ir mūsu nākotne,» stāsta Somijas pārstāvis Marko Pentinens.

Pašlaik Rovaniemi ir vistālākā pilsēta uz ziemeļiem, kur ir «Vizulo» lampas. Uzstādītas ceļa malās, tās izgaismo ceļu tūristiem no visas pasaules, kas joprojām dodas pie Ziemassvētku vecīša.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas