Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latgaliešu pēcpusdiena Grenctāles kultūras namā gūst lielu atsaucību 50

Grenctāles kultūras nama lielajā zālē sestdien,7. oktobrī, Latgaliešu pēcpusdienas noslēguma koncertā brīvu vietu nebija. Rīkotāji nesa papildu krēslus, lai varētu apsēsties visi teju pustūkstotis apmeklētāju.

Trīs stundu garais koncerts noslēdzās ar publikas līdzi dziedāšanu un stāvovācijām māksliniekiem un organizētājiem. «Gādāt zālē papildu krēslus – mūsdienās tas ir jebkura kultūras pasākumu organizatora sapnis,» tā notiekošo Grenctālē vērtēja Viļakas novada Upītes tautas nama vadītājs Andris Slišāns. Kopā ar savu vadīto folkloras kopu pirms koncerta kultūras nama mazajā zālē viņš zemgaliešus iesaistīja jautrās latgaliešu rotaļās. Turpat savas amata prasmes izrādīja pinējs no Jēkabpils Guntars Velviks. Savukārt nebeidzamā rindā stāvošos apkalpoja Aglonas maizes muzeja darbinieces.

A. Slišāns uzteica brunaviešus: «Problēmas kultūras darbā visur ir vienādas. Cilvēku maz, naudas nepietiek. Mēs to risinām ar vēlmi, degsmi un gribēšanu darboties. Kultūras darba organizatoram ir jāspēj pierādīt vietējai varai, ka ir lietas, kuras nemēra naudā, bet gan emocijās. Pašvaldībai ir jānovērtē šeit sanākušo cilvēku pozitīvās emocijas. Tā ir vērtība.»

Uzrunājot pasākuma apmeklētājus, «Bauskas Dzīve» dzirdēja tikai pozitīvas atsauksmes. «Tas bija tik skaisti – sajusties starp savējiem. Es varēju nopirkt maizīti, kas garšoja kā manā bērnībā,» atzina pensionētā skolotāja no Codes pagasta Broņislava Cine, kuras dzimtā puse ir Feimaņi pie Aglonas.

Baušķeniece Anta Komkova uzteic transporta nodrošinājumu braucējiem no Bauskas. Daiga Stangvila no Brunavas novērtē pasākuma daudzveidīgo programmu. Gandarījumu par ļaužu pilno ēku neslēpj kopsaimniecības «Rainis» pēdējais vadītājs Juris Korņenkovs: «Sovhoza laikā šo klubu cēla kā apliecinājumu saimnieciskajai varēšanai. Tagadējai varai ir jāsaprot, ka šī ir lielākā kultūras celtne novadā. Ir jāgrib un jāmāk to pilnvērtīgi izmantot.»

Gandarījumu par ļaužu lielo atsaucību neslēpj biedrības «Radīti kultūrai» vadītājs Artis Červinskis: «Mūsu kopīgais darbs ir atmaksājies. Cilvēki ir ieradušies, tātad viņiem šādi pasākumi ir vajadzīgi. Decembra sākumā gaidīsim visus uz Kurzemnieku dienām.»


Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā otrdien, 10. oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 50

dīvaini gan

Ko tad kultūras dzīve Bauskā tāda apdzisusi pie esoša Kultūras centra? Štati tad ir . bet atdeves nav.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 12:48

D

Čalis sapsihojās un uzrāva pasākumu. Malacis.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 12:54

Es

Laikam apmeklēja tikai pensionāri un lauku cilvēki.... Tā pēc bildēm izskatās.....

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 12:55

dalībnieks

Un ....

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:03

mjāā

Atbraukuši bija arī Baušķenieki, takā nevajag....

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:14

dalībnieks

Arī cilvēki no Sesavas atbrauca. Kādi gudrinieki runāja kad klubs par lielu... IZRĀDĀS PAR MAZU. Maziem cilvēciņiem mazi sapņi un ne tikai.....

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:30

hmmmmm

No Tukuma arī bija!!!!!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:32

AN

UN? Vai tad šiem ļaudīm nevajag kultūru? Kas tie vispār par aprobežotiem komentāriem! Ja nav ko runāt, tad labāk vispār neko nerakstīt..
Malači organizatori! Tā turpināt!!!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 14:08

Tu

un vai tad šiem cilvēkiem nav vajadzīga kulturas baudīšana?????

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 14:52

ES arī

NU UN ? KO gribēji ar to pateikt?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 16:38

....

Kā parasti kādam vajag visu noniecināt!! Bija ļoti jauks pasākums! ☺ Paldies Tev Arti!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:15

Skauğis

Beidzot Vilnis dabuja pret savu gribu kko labu uzrakstit par Grenctāli. Bet izskatas ka komentāros tomēr piedalas vai nu viņš vai viņa drauğeļi:))))
Malači Arti, Jurgita uc.
Tā turēt!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:35

RP

Sovhoza laikā šis nams vienmēr pasākumos bija ļaužu pilns. Arī slavenā Raiņa somu pirts bija plaši pazīstama. Tas apliecina, ka attālumam nav nozīmes. Jāteic gan, ka laiki mainās- ar gados ierastajiem pasākumiem tagad konkurē jaunās tehnoloģijas.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:39

Divaini

Ka tas tagad ir kad calis lobe sievas vadito kulturas namu?!?!? Sieva pati nevar atdzivinat k/n?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:45

Jāa

Tad jau lai pārņem viņas amatu arī, ja pati nevar tikt galā....

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:48

Gunārs

Klāt nebiju, bet viedoklis ir. Zemgale paliek zemgale.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:54

Jurgita Červinska, kulturas pasākumu organizatore

Lai Jums visiem laba veselība! Paldies manam vīram , kas nosaukts par cāli, kurš savāca komandu un noorganizēja ar lielu risku šo fantastisko pasākumu. Skauģi būs un nekur nepazudīs. Kā labajā teicienā, suņi rej, bet karavāna iet uz priekšu!
PS. Skaidība slikta lieta, tā bojā karmu. Aiz segvārdiem slēpjas tie, kas nespēj paust savu viedokli publiski. Tāpat zināms, kas šos komentārus raksta!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 14:06

Juris

Jūs esat slims cilvēks un skauģis! Čalis uzņēmās risku uz sevi ... Tādu pasākumu pašizmaksas ir ap 3000-5000 EUR ... Jo jāapmaksā mākslinieki, dejotāju, skaņotāji, vadītāji, reklāmas utt.

Ja neatnāktu cilvēki, čalis arī to segtu no savas kabatas!

Vadītājiem tiek iedots budžets un cik zinu, tad budžets ir iedots uz gadu 6000 EUR .. Kultūras dzīve neaprobežojas ar vienu pasākumu gadā!!!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 14:47

Mans vārds ir Helēna, kā sauc Tevi?

Jauns ierosinājums Bauskas dzīves portālam, varbūt ir jāseko mūsdienām un jālikvidē šī iespēja citus ķengāt anonīmi? Tautai taču ir jāzin savi varoņi!
Atbildes uz Taviem jautājumiem var atrast Bauskas novada budžeta iedalījumā. Kultūras centram nav nedz finansiāli, nedz CILVĒKU resursi (kas ir pilnīgs absurds, ņemot vērā to, cik izcila un Bauskas novadā vienreizēja ir Grenctāles kultūras centra koncertzāle. Sevi cienošos novados uz tādu iestādi piešķirtu vismaz reizes četras vairāk štata vietas), lai rīkotu šāda veida norises, kuras novada kultūras vadības acīs nav nepieciešamas (ja norises laikā, kas ar Bauskas KC ir saskaņots, pēkšņi ieliek filmu seansus). Artis šajā gadījumā ir nevis Jurgitas vīrs, bet gan ļoti ietiepīgs Brunavas pagasta iedzīvotājs, kurš jau kārtējo reizi pierāda, ka mazs cinītis gāž lielu vezumu. Vai arī esat aizmirsuši viņa sacelto šumu par ceļu kvalitāti? Pirms gudri aprunājam citus jomā, par kuru neko nejēdzam, varbūt vajag izlasīt kādu grāmatu vai valsts mēroga dokumentu. Norisi rīkoja privāts uzņēmums par sevis piesaistītiem līdzekļiem, dārgie. Ja norise tiktu rīkota no KC puses, par novada budžeta līdzekļiem, visiem tāpat būtu slikti, ka ne tur tērē naudu.
Skumji skatīties uz dzimtās pilsētas sabiedrību un tās ētikas un intelekta līmeni. Tāpēc jau mēs nevaram attīstīties un augt, ja vienmēr ir jāmeklē veids kā iemest otra dārziņā akmeni. Fuj, pieaudziet taču!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 14:50

brr

Heļena, mans vārds ir Juris, labāk kļuva?
kādā sakarā izmirušā kolhoza centrā kaut kam būtu jānotiek vispār?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.14 18:56

klausītāja

Liels paldies visiem organizatoriem, dalībniekiem, sponsoriem. Tie bija "tautas dziesmu svētki"! Tik labestīgu un vienojošu atmosfēru sen nebiju jutusi. Vai Grenctāles Tautas nams nevarētu būt Bauskas novada koncertzāle? Vai mēs sliktāki par Cēsīm un Rēzekni.
Sasmēlos pozitīvas emocijas visai nedēļai! No sirds paldies!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:51

klausītājs

Koncerts bija labs un arī skatītājiem bija ērti, šeit es domāju pretstatā mazo, piesmakušo Bauskas KC zālīti, cik tur ir vietu? Mēs taču esot NOVADĀ???Tad ir jautājums, kāpēc koncertus, uz kuriem jau zināms, ka būs liels apmeklējums nenovirzīt uz Grenctāli? Bauskas dome, vai tiešām kultūra ir tikai Bauskā, bet esam taču visi novadā. Kāpēc grupas "Klaidonis" koncerts notiek Bauskā? Ticiet man, Grenctālē būtu pilna zāle, visas 400 vietas!!! Kāpēc Bauskas dome ignorē šo lielo, skaisto, izdevīgo kultūras iestādi, kāpēc?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 14:48

ēbeļnieks

tāpēc, ka šajā klubā gribu tirgot šņabstu, un citu dzimtenīti...

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 21:32

klausītāj, kāpēc. kāpēc, kāpēc ak mans dievs. kāpēc dāviņos nav klaidoņa koncerts, ko, a, es prasu?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.14 18:58

arī es tur biju

Paldies par šo jauko pēcpusdienu.Izrādās,ka tomēr varam,ja gribam.Un kas par akustiku.Lai piedod man Bauskas kultūras nams,bet tur diemžēl tā nav.Lai veicas grenctāliešiem.Un gaidām nākošo pasākumu.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 14:45

Baušķeniece

Nu par to akustiku,tiešām taisnība.Bauskā tā ir nožēlojama.Lai izturība un izdoma Grenctālei.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 18:37

tomēr

Nu nevajag man to Grenctāli,gribu pasākumus Bauskā.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 20:25

Priekš tomēr no Helēnas

Dārgais cilvēk, bet kāpēc tad tika veikta novadu reforma, un kur, pie joda, paliek reģionālā attīstība, ja mēs spiežam tikai uz pilsētu, centru, centru un pilsētu? Grenctāles kultūras centrs arī ir Bauskas novada kultūras resurs, pie tam, nu tīri reāli - kvalitatīvāks nekā tas, kas mums ir pilsētas centrā.
Ja šķiet, ka pilsētā dzīvē par vienmuļu, varbūt jāpadomā, kāda jēga tik lielai komandai Bauskas KC, kas kopīgiem spēkiem nevar nodrošināt to, lai pilsētas iedzīvotāji negrimtu bezkultūrā. Varbūt pilsētnieki var griezties pie tā cilvēka no laukiem, kas uzrīkoja norisi Grenctālē, lai glābj arī pilsētnieku kultūrapetīti?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 21:41

brunaviete

Neviens jau neliek braukt uz Grenctāli, ja gribi sēdi savā piesmakušajā Bauskas KN zālē un klausies - tur nav ne tāda akustika, ne arī gaiss.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.10 10:00

Gaiss

Kaut nu tā ar būtu, ka telpas, kur ilgstoši nekas nenotiek, nemaz nesmirdētu - Grenctālē taču uz to visu jūs pievērāt acis :). Galvenais, lai jauks pasāciens :)

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.12 01:19

CT

o jā, gaiss, nekur tāda gaisa nav

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.19 22:47

Dzintars

Te jau būtu jānokaunas Bauskas novada domei,it sevišķi Ruhockas kundzei.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 15:32

Dimants

Ruhockai tagad citas problēmas, viņai kaunēšanās nav prātā

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 21:33

lilija

Patiešām jauks koncerts.Paldies organizētajam.Malacis.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.10 13:10

brr

kas ir malacis? kaut kāds lamuvārds? latviski tāda nav.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.14 19:01

pasākuma dalībniece

Mēs braucām parādīt to ka cilvēkiem ir vajadzīga kultūra un it sevišķi ,ja ir kur rīkot un ir ļoti atsaucīga publika!!! Paldies Artim par visu!!! MALACIS!!!! P.S.Par to neprasot neko pretī,jo tagat sagraut var ātri,bet atjaunot bezcerīgi!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 18:43

grr

beidz lamāties, kas ir malacis?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.19 22:48

Hei!!!

Paldies igauņu investoram, bez viņa iejaukšanās Grenctāles kultūras dzīve turpinātu ritēt klusi un nemanāmi!!!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 20:25

Heijā haijam

Kāds sakars te ar Igauņiem, Tu esi Heii,!!! atpalici :-)

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 23:49

Māra

Patīk ami pārsteigta bijām priecīgi ,visu sestdienu atcerēties gribēsim ilgi,ilgi....gaidām nākošos pasākumus.
.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.10 13:17

Ančupāns

Kauties patīk. Zilumu dabūji ?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 09:17

brr

Tev arī... kas tā par rupeklību 'malači'. latviski nemāki pateikt?

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.14 19:03

Auzān

tev baigais notikums, pat brīvas vietas nebija. Vienmēr sviestu raksti.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 18:56

pareizi

Vajag jau kādu pasākumu, nav jau slikti.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 19:04

Zinu

Varbūt tagad kad notiks vairāk pasākumu Grenctālē, būs sakopta arī pati Grenctāle.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.11 20:01

Garāmbraucējs

Tur vēl ir tās puķes vīriešu biksēs sastādītas???

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.16 12:35

Vietējās ziņas