Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas āboli aizceļo uz Poliju 9

Tonnu smagi ar plastmasas diegiem caurvīti auduma maisi piepilda kravas automobiļa piekabi. Tajos visos ir Latvijas dārzos auguši āboli.
Ābolus mūsu pusē iepērk darbīgi ļaudis no Lietuvas.

Trešdienas, 20. septembra, pēcpusdienā «Bauskas Dzīve» ābolu uzpircējus sastapa Vecsaules pagasta Ozolainē. Lielajā kravas kastē jau bija vairāk nekā desmit milzu maisi, katrā apmēram tonna ābolu. Uzpirkšanas organizētājs Madis Girminds rāda kladīti, kurā sarakstītas ābolu savākšanas vietas. Garajā stabiņā lasāmi nosaukumi: Ozolaine, Valle, Bārbele, Skaistkalne, Jaunsaule un vēl.

«Bauskas Dzīvei» lietuviešu uzpircējs pastāstīja, ka šī ābolu krava, visticamāk, aizceļos uz Poliju. Tur šopavasar ābeļu ziedēšanas laikā bijušas lielas salnas, tāpēc tagad ir maza raža. Poļi maksājot labi, tādēļ pārvarēt prāvo attālumu atmaksājas. Ābolu pārstrādes uzņēmumi esot arī Lietuvā. Tur ābolus iepērk no vietējo ļaužu dārziem, daudz kur ved arī no Latvijas.

Par kilogramu ābolu M. Girminds maksā astoņus centus. Ozolainieši teic, tas, protams, nav daudz, bet vairāk nekā nekas. Ābolu raža šogad esot laba. Vajag tik papūlēties, salasīt tos un atvest uz uzpircēja norādīto savākšanas vietu. Tā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja ozolainietis Jānis Freimanis.

Ābolus pārstrādei gaida arī Bauskas uzņēmumā «Kronis». Ražošanas vadītāja Valentīna Kučmasova paskaidroja, ka šogad ābolu iepirkuma cena ir paaugstināta līdz septiņiem centiem par kilogramu. Pērn tā bija tikai pieci centi. «Ābolus cilvēki ved. Mēs jau gribētu, lai to apjomi būtu lielāki. Pretī uzreiz dodam naudu. Ja vēlas, piegādātājs var dabūt ābolu sulu. Ābolus gaidīsim visu oktobri,» tā V. Kučmasova.

Par ābolu pieprasījumu liecina arī daudzveidīgā informācija virtuālajā vidē. Saistošs ir kāds Jelgavas puses uzņēmēju piedāvājums. Aizvestos ābolus tur piegādātāja klātbūtnē nomazgā un uzreiz no tiem izspiež sulu. Pēc tam to par draudzīgu cenu piedāvā iegādāties dažāda tilpuma traukos.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

tas labi

tur, Polijā pārfasēti un pēc neilga laika atgriežas mūsu RIMI un MAXIMA plauktos, kā tas ir ar lielu daļu Latvijā ražotas produkcijas, ko vienīgi var nopirkt ar citu ES valstu tirgotāju starpniecību. Tiktāl nu esam. Varbūt arī mūsu delegācija izskatīs,kā mūspusē ražoto produkciju izplatīt caur Gruziju?

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.22 12:48

mjāā

Nečīksti, paņem un uzražo pats

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.22 12:56

pamodies?

kādēļ tu domā ka neražoju?

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.22 15:15

Cuntry

Tā ir laucinieku loģistika, kā ap*** Latvijas iedzīvotājus.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.22 13:20

....

Pats esi ko izaudzējis un pārdevis,, Tev mudakam nesaprast

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.22 14:43

Baušķinieks no pieredzes Norvēģijā

Visā Eiropā runā ka Latvijas laucinieki esot negudri, viņiem tur atņem bērnus un pašus sūta uz pārbaudēm klīnikās.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.22 15:47

....

Tas pierāda ka Eiropā kaut kas nav kārtībā...

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.22 17:03

sams

Norvēģija nav eiropas savienībā. apgalvojums greizs.

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.22 20:51

ābols

vismaz nesapūšu dārzā. lai tik pērk

pirms 6 mēnešiem, 2017.09.24 19:24

Vietējās ziņas