Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Benitu salidojums Misā 4

Sestdienas,16. jūlija, rītā jau 13. reizi Misas ciemā pulcējās Benitas vārda īpašnieces no visas Latvijas. Mazliet satraukta, taču smaidīga un priecīga Misas tautas namā vārdamāsas sagaidīja Benita Šmite.

Salidojumā tikās 25 Benitas no visdažādākajam Latvijas vietām – Alūksnes, Talsiem, Cēsīm, Jelgavas, Ozolniekiem, Raunas, Uzvaras, Rīgas, Salaspils, Kandavas, Auciema un Misas.

Portālā draugam.lv atrodams šāds Benitu raksturojums: «Piemīt savdabīgs smalkums un enerģija, komforta prasības un atturīga elegance. Ir iedzimta diplomāte, laba sarunu partnere, nelokāma uzskatos un pamatā vadās no prāta diktāta. Benita necieš ļenganību un nenoteiktību. Prot iejusties visriskantākajās situācijās. Benita ir ļoti sirsnīga un atklāta pret citiem. Prot glabāt noslēpumus un saglabāt draugu uzticību. Benita var būt reizē šarmanta un sievišķīga, un tajā pat laikā sportiska un pārspīlēta. Viņa ir kārtīga un daudz laika pavada strādājot. Benita ir jauks un atraktīvs cilvēks. Pašpārliecināta, neatkarīga, ar labu humora izjūtu.»

Salidojuma aizsācēja ir alūksniete Benita Jušvajeva. Savulaik viņa bija nodibinājusi klubiņu «Ciemos pie Benitas», tajā reizi mēnesī satikās 25 – 60 gadu vecas sievietes. Katra tikšanās bija izglītojoša, nodarbības vadīja interesantas personas. Klubiņa dalībnieces pārsvarā bija skolotājas un grāmatvedes. Vēlāk radusies ideja arī par vīriešu klubiņu, taču labāka šķitusi doma rīkot Benitu tikšanos.

«Gribēju satikt vārdamāsas, uzzināt par viņu aizraušanos, iepazīt dažādas Latvijas vietas, radīt jaunas idejas un dalīties pieredzē,» atklāj B. Jušvajeva. Ieceri palīdzēja realizēt klubiņš «Ciemos pie Benitas». Pirmā tikšanās Benitām bija Alūksnes novada Jaunalūksnes pagasta Kolberģa tautas namā, pieteicās 21 dalībniece, bet ieradās 13 Benitas. «Sākumā daudzas domāja, ka tā būs tikai tāda pasēdēšana, taču ierodoties bija pārsteigtas par iepazīšanos, koncertu un ekskursiju pa pagastu,» atceras B. Jušvajeva. Tagad izveidojusies tradīcija tikties dažādās Latvijas vietās, aplūkot interesantus apskates objektus un iepazīt apkārtnes cilvēkus. «Pēc pirmās tikšanās reizes biju sajūsmā, saņēmu daudzas pateicības vēstules. Tas sniedza pozitīvas emocijas, gandarījumu un spēku jaunām idejām un tradīciju turpināšanai,» uzsver B. Jušvajeva.

Šogad viesus Misā apņēmās uzņemt biedrības «Interaktīvā māksla» lietišķās mākslas studijas vadītāja Benita Šmite. Benita Šuršina no Talsiem atceras, ka Puķu draugu salidojumā Priekuļos iepazinusies ar Misas tautas nama bibliotekāri Sarmīti Šlikaiti, sarunā  noskaidrojušas, ka arī Misā dzīvo Benita. Vēlāk vārdamāsas sazinājušās. B. Šmite pērn pirmo reizi devusies uz Benitu salidojumu Varakļānos.

Salidojums Misā sākās ar apsveikumu kartīšu gatavošanu, radošo darbnīcu vadīja Mārīte Pučeka. Benitas apmeklēja puķu audzētāju Ilgu Kolosovsku, kokamatnieka sētu «Jūras», Skaistkalni, Skaistkalnes katoļu baznīcu un vakaru turpināja Misas tautas namā.

B. Jušvajeva un B. Šuršina zina, ka organizēt šādus pasākumus nav viegli – jāveltī daudz laika un piepūles, taču vārdamāsu tikšanās ir lieliskas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

J.R.

Benitas Misā tikās pirmo reizi, ne jau 13., kā rakstīts rakstā. Katru gadu Benitas tiekas citā vietā Latvijā.

pirms 2 gadiem, 2016.07.18 20:17

nu taču

Benitas tikās 13. reizi, bet ne jau 13.reizi Misā..

pirms 2 gadiem, 2016.07.19 14:02

Vietējās ziņas