Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Latvijas Maksimālistu» finālistu vidū – baušķenieks Matīss Kataņenko 4

Stipendiju konkursa «Latvijas Maksimālisti» žūrijas pārstāvji noteikuši 12 konkursa finālistus martā, līdz ar to noslēdzot finālistu atlases procesu konkursā. Finālistu vidū ir arī Matīss Kataņenko (kategorijā «Humanitārās zinātnes») no Bauskas. Visus finālistus ir iespējams apskatīt «Latvijas Maksimālistu» mājaslapas sadaļā «Mēneša labākie», kur līdz 13. maijam (ieskaitot) iespējams nobalsot par savu favorītu, portālu www.bauskasdzive.lv informē Jānis Beseris, SIA «Maxima Latvija» komunikācijas vadītājs.

Matīss Kataņenko mācās Bauskas Valsts ģimnāzijā un piedalās stipendiju konkursā, lai paplašinātu redzesloku un attīstītu talantu – jaunietis vēlas apmeklēt publiskās runas kursus. Savā ikdienā Matīss paspēj daudz – viņš dejo, dzied korī, muzicē grupā, apgūst ģitārspēli, labprāt debatē, apmeklē «Matemātikas skolu» un vada Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldi. Matīsam ļoti patīk runāt, tāpēc viņš ar prieku pieņem uzaicinājumus vadīt dažādus pasākumus un arī vada sarunu raidījumu «5 krēsli&15 cepumi». 

Pēc žūrijas vērtējuma par marta labākajiem atzīti arī: Lūkass Valcis no Liepājas (kategorijā «Eksaktās zinātnes»), Edgars Aišpurs no Saulkrastiem (kategorijā «Eksaktās zinātnes»), Samanta Stafecka no Kusas (kategorijā «Humanitārās zinātnes»), Agnese Kalvīte no Ludzas (kategorijā «Māksla»), Kristaps Bērziņš no Valdemārpils (kategorijā «Māksla»), Eduards Rediko no Rīgas (kategorijā «Mūzika»), Roberts Eihe no Ulbrokas (kategorijā «Mūzika»),  Estere Hmeļinska no Viļķenes (speckategorija), Danila Jakubancs no Rīgas (speckategorija), Lauris Eizāns no Balviem (kategorijā «Sports un veselība») un Rūdolfs Kronlaks no Liepājas (kategorijā «Sports un veselība»).

Katru mēnesi, izskatot jaunus un vēl neredzētus konkursantu pieteikumus, žūrijas locekļi vienprātīgi atzīst, ka ir bijis patiess prieks iepazīt tik daudz talantīgu Latvijas jauniešu. Īpašs prieks žūrijai ir par lielo interesentu skaitu no lauku reģioniem, par jauniešu izdomu un degsmi, ar kādu tiek pieteikts katra īpašais talants.

Stipendiju konkursā izmēģināt savus spēkus tika aicināti 5. – 12. klašu skolēni, kā arī 1. – 3. kursu profesionālo vidusskolu skolēni. Šogad žūrija vērtēja 251 video, tika noteikti 67 finālisti. Pieteikšanās stipendiju konkursam «Latvijas Maksimālisti» ir jau noslēgusies. Visus finālistus vērtēs atkārtoti, uzvarētāji tiks apbalvoti ar stipendijām 27. maijā.

Katrā kategorijā 1. vietas ieguvējs saņems 1500 eiro stipendiju, 2. vietas ieguvējs – 1000 eiro,  3. vietas ieguvējs – 500 eiro, bet vēl septiņi skolēni katrā kategorijā saņems 400 eiro  stipendiju. Toties trīs labākie 5. – 6. klašu skolēni speckategorijā «Mans sapņu hobijs» saņems apmaksātus neformālās izglītības kursus savu prasmju un zināšanu attīstībai.

Skolēns, kurš iegūs visvairāk balsu interneta balsojumā, saņems «Maxima Latvija» dāvanu karti 300 eiro vērtībā.

Visi dalībnieki, kas būs izpildījuši konkursa nolikumā noteikto pieteikšanās kārtību, iegūs «Maxima Latvija» dāvanu karti 20 eiro vērtībā.
Stipendiju konkurss «Latvijas Maksimālisti» ir SIA «Maxima LatvijaU sociālais projekts, kas  uzsākts 2015. gada 12. oktobrī. Kopējais stipendiju fonds ir 30 000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

FORŠI

Es Matīsiņ Tevi nedaudz zinu , kā foršu , godīgu un pavisam vienkāršu zēnu , bez iedomības indes. Lai Tev daudz spēka , izturības un zināšanas visos šajos projektos. Vēl viss tev ir priekšā.Ar labiem vēlējumiem turpini cīnīties!

pirms 2 gadiem, 2016.04.10 17:33

??

Kur Matīsa bilde? Kāpēc jāskatās uz šiem svešajiem cilvēkiem?
.

pirms 2 gadiem, 2016.04.11 20:01

Vietējās ziņas