Latvijas vienīgais ultratriatlonists iecavnieks Jānis Miezers 103 stundās pieveic pieckāršo «Iron Man» 3

Par pirmo latvieti, kas pieveicis pieckāršo ultratriatlonu, kļuvis iecavnieks Jānis Miezers. 19 kilometru peldus, 900 kilometru ar velosipēdu un 211 kilometru ar kājām viņš pieveica 103 stundās, 52 minūtēs un sešās sekundēs.

Pasaulē ultratriatlona distance ir populāra, to sauc par dzelzs vīru jeb «Iron Man» sacensībām. Pieckāršais ultratriatlons nozīmē piecreiz garāku distanci visās trijās disciplīnās.

Kā liecina portāla lsm.lv informācija, J. Miezers 32 dalībnieku konkurencē ierindojās 13. vietā. Viņš startēja 12. jūlijā un finišēja 16. jūlijā. Sākums iecavniekam nebija veiksmīgs – riteņbraukšanā J. Miezers vienu brīdi bija pēdējā vietā. Skriešanas disciplīnā iecavnieks sāka atgūt pozīcijas. Nosacītajā «finišā» – pēdējā 42,2 kilometrus garajā maratona distancē – viņam izdevās saglabāt visvairāk spēka un no 20. pozīcijas nokļūt 13. vietā.

Uzvaru nepilnās trīs diennaktīs izcīnīja ar otro numuru izliktais vācietis Ričards Jungs – 71 stunda, septiņas minūtes un 24 sekundes. Viņš finišēja ar bērnu uz rokām un pēc tam ieradās finišā sagaidīt teju katru, kas spēja veikt distanci.

J. Miezers augustā plāno startēt Lietuvas pilsētā Panevēžā notiekošajā dubultajā ultratriatlona distancē, kur sadalīs Pasaules čempionāta medaļas. Latvijas pārstāvis līdz šim ir izcīnījis ceturto, trešo un otro vietu.