Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauku būvniecības mācībām noteikta programma

Būvniecības mācībām mazajiem lauksaimniekiem noteikta programma, aicina pieteikties vairāk dalībnieku, «Bauskas Dzīvei» vēsta Bauskas novada lauku konsultante Anita Vismane.

Mācības par lauksaimniecības būvju rekonstrukciju un aktuālajām būvniecības prasībām notiks novembrī vairāku dienu ciklos Vecumnieku novada Bārbeles un Skaistkalnes pagastā, informē Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas biroja uzņēmējdarbības konsultante Dace Griķe. A. Vismane piebilst, ka interese par būvniecības mācībām ir pietiekami liela, jo saimniecībās ir pieteikti attīstības projekti, kur zināšanas vajadzīgas.

Šajā kursā paredzēts dalībnieku līdzmaksājums, kura maksimālā summa katram būs 90 eiro, skaidro konsultantes. «Tā samazināsies, ja mācībām pieteiksies vairāk mazo lauksaimnieku, kuru uzņēmumu apgrozījums gadā nepārsniedz 15 000 eiro,» papildina D. Griķe.

Kursus ievadīs būvniecības eksperte Ilze Oša, kura otrdien, 7. novembrī, Bārbeles pagastnamā «Tīrumos» stāstīs par ēku un būvju klasifikāciju, lauksaimniecības ēku konstruktīvajām daļām, slodžu ietekmi uz būvelementiem, būvju atjaunošanai vērtējamiem faktoriem.

Otrdien, 14. novembrī, I. Oša Bārbeles pagastnamā turpinās skaidrot būvniecības sistēmu tehniskos risinājumus un mezglus, likumdošanu un prasības lauksaimniecības būvēm. 21. novembrī eksperte stāstīs par lauksaimniecības ēku atjaunošanas tāmes, izvietojuma skices un rasējuma sagatavošanu, pamatu konstruēšanu un materiālu izvēli.

Mācību noslēgumam 28. novembrī iecerēts lektors no Rīgas Tehniskās universitātes, kura dalību vēl saskaņo, vēsta A. Vismane. Viņš sniegs ieskatu ēku būvfizikā, norobežojošo konstrukciju siltumtehnikā, raksturos būvmateriālu tehniskās īpašības, biežāk sastopamās celtniecības kļūdas un ieteiks, kā tās novērst. Skaistkalnes pagasta dārzu saimniecībā «Pienjāņi» lektors ierādīs, kā novērtēt ēku un to konstruktīvo elementu tehnisko stāvokli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas