Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ledus skulptūru festivāli norisināsies Pakrojā un Jelgavā

Būs sals, būs sniegs, būs ledus, būs arī ledus skulptūru festivāli. Lai to baudītu, baušķeniekiem februārī tikai jādodas nelielā izbraucienā. Ledus skulptūru festivāli februāra sākumā norisināsies Lietuvas pilsētā Pakrojā un mūsu kaimiņos – Jelgavā.

Pakrojas muižā ledus skulptūru skate notiks jau otro gadu. Šoreiz tās nosaukums ir «Simtgades pasaka». Viesus Pakrojas muižā gaidīs no 2. līdz 4. februārim. Festivāls būs veltīts Lietuvas neatkarības 100. gadadienai. Šogad organizatori to iecerējuši kā starptautisku pasākumu, aicinot ledus meistarus ne vien no Lietuvas, bet arī ārvalstīm.

Festivāla organizators Giedrjus Klimkevičs sola, ka pasākums pārsteigs apmeklētājus ne vien ar skulptūru skaistumu, oriģinalitāti, bet arī radīto īpašo pasaku karalistes gaisotni. «Pēc 2017. gada festivāla saņēmām ļoti daudz pieteikumu ne tikai no Lietuvas, bet arī no Francijas, Somijas, Ukrainas, Krievijas, Bulgārijas un citām valstīm. Ar izvēlētajiem labāko ideju autoriem saskaņotas skulptūru tehniskās detaļas, festivāla dalībnieku saraksts.

Februāra pirmās nedēļas nogalē Pakrojas muižu pārplūdinās lāzeru projekcijas un iespaidīgas gaismas instalācijas, kas izskaistinās visu teritoriju. Būs arī uguns meistaru izrādes, piedāvājot skatītājiem gūt neatkārtojamas emocijas un jaunus piedzīvojumus,» stāsta G. Klimkevičs.

Mazāks ceļa gabals baušķeniekiem jāmēro nedēļu vēlāk. No 9. līdz 11. februārim 20. reizi Jelgavā norisināsies Starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Šogad tā tēma būs «Sapņi». Atzīmējot apaļo jubileju, festivāls pirmo reizi notiks trīs vietās: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Dalībai festivālā žūrija apstiprinājusi 30 profesionālus tēlniekus no desmit valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas.

Skiču atlases konkursā tika saņemti 78 mākslinieku pieteikumi un 139 ledus skulptūru skices. Skulptoriem tēma «Sapņi» saistās ar nākotnes cerībām un plāniem, ar neierobežotām iztēles un brīvības iespējām, kuras var realizēt tikai sapņojot.

Festivālā vairāk nekā 70 tonnu ledus tiks pārvērsts graciozos mākslas darbos, kas atspoguļos vispārdrošākās autoru idejas. Kopumā taps 45 konkursa skulptūras – 30 individuālās un 15 lielās (komandu). Papildus tiks veidotas vairākas foto skulptūras un ledus bārs.
Ledus tēlnieki Jelgavā ieradīsies 4. februārī un darbus turpinās līdz 9. Februārim. Savukārt apmeklētāji baudīt festivāla gaisotni un apskatīt tēlnieku veikumu varēs no 9. līdz 11. februārim.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas