Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ledus uz ūdenskrātuvēm visur vēl nav drošs 1

Ūdenskrātuves – upes, dīķi un ezeri – pamazām pārklājas ar ledu. Tomēr par pilnīgi drošu visur to nevar uzskatīt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere informē, ka valstī dažādos reģionos situācija ir atšķirīga. Latgalē ūdenstilpes daudzviet jau ir ar pietiekami drošu ledus kārtu. Taču ir reģioni, kur uz ledus uzturēties ir bīstami. «Jebkurā vietā iedzīvotājiem pašiem ļoti rūpīgi jāizvērtē ledus biezums. Īpaši vecākiem par to ir jārunā ar bērniem. Pirmais ledus nereti mēdz būt mānīgs,» skaidro I. Vetere.

Ja iedzīvotāji redz bērnus skraidām pa ūdenstilpēm, to krastiem, kas nešķiet droši, vēlams ziņot operatīvajiem dienestiem pa tālruni 112. Jebkura šāda situācija tiks izvērtēta, un glābēji nepieciešamības gadījumā steigsies palīgā. Speciālus reidus pie ūdenstilpēm visā valstī glābēji neplāno.

VUGD Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs portālam pastāstīja, ka līdz ceturtdienai, 23. janvārim, izsaukumi par ledū ielūzušajiem makšķerniekiem, bērniem nav saņemti. Arī viņš aicināja iedzīvotājus ļoti rūpīgi izvērtēt ledus biezumu un tā drošību. V. Kuzmičs lūdza vecākus par to runāt ar bērniem.

Bauskas novada pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļas sabiedriskās kārtības sargs Aldonis Buls paskaidroja, ka Mēmele un Mūsa pilsētas robežās pilnībā vēl nav aizsalušas. Mūsas krastos zemledus makšķernieki jau ir redzēti. Kārtībnieki regulāri dodas gar upju krastiem reidos. Ja uz nedrošā ledus pamanīs bērnus, viņus aicinās doties projām no ledus. Bauskā pašlaik drošākais ir dīķis pie bijušā piena kombināta. Salam pieturoties, uz tā jau varētu uzturēties droši.

Savukārt Vecumnieku novada Skaistkalnē centra dīķis jau tiek izmantots sportiskajām aktivitātēm. Skaistkalnes pagasta pārvaldē paskaidroja, ka ledus biezums ir pietiekams, lai te jau kopš pirmdienas varētu notikt sporta nodarbības. 6. klases skolniece Ramona Vilčinska stāsta, ka ledus sporta stundās tiek izmantots divas reizes nedēļā. «Kam nav pieejamas personiskās slidas, tās nodrošina pagasta pārvalde,» teic skolniece. Tāpat pēc stundām līdz vēlam vakaram vietējie jaunieši te pulcējas uz hokeja spēlēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

acīgais

Vecumniekos uz ezera gan ledus jau iztur vieglās automašīnas svaru!!!Vakar tur daži brašuļi sarīkoja veiklības pārbaudi braukšanas prasmē!!!

pirms 4 gadiem, 2014.01.26 14:31

Vietējās ziņas