Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lekciju lasīs lauksaimniecības inovāciju eksperts no Anglijas

Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos 6. oktobrī notiks angļu zinātnieka Džoela Viljamsa lekcija par laukaugu audzēšanu, vēstīts laukutikls.lv.

Semināra tēma – «Kā, gudri saimniekojot, var samazināt pesticīdu lietošanu laukaugu audzēšanā». Lektors sniegs padomus, kā samazināt herbicīdu, fungicīdu un insekticīdu lietošanu konvencionālajā lauksaimniecībā.

Semināra mērķis ir paplašināt lauksaimnieku zināšanas par mikroorganismu nozīmi augsnē, sniegt praktiskus padomus, kā uzlabot augu pretošanās spējas pret slimībām un kaitēkļiem, kā palielināt pesticīdu efektivitāti, vienlaikus samazinot devas un atlieku nelabvēlīgo ietekmi. Tiks apspriesta augsnes bioloģija un barības vielas, augu barošana un bagātināšana, apstrādes līdzekļu samazināšanas stratēģija. 7. oktobrī lektors vadīs praktisku nodarbību Vidzemē.

Pieteikšanās dalībai Dž. Viljamsa lekcijā ir obligāta, par to jāmaksā 20 eiro, vēstīts laukutikls.lv. Seminārs notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Interesenti aicināti pieteikties LLKC projektu vadītājai Lāsmai Ozolai pa e-pastu: lasma.ozola@llkc.lv vai tālruni 27815545.

LLKC sadarbību ar Dž. Viljamsu sāka pērn. Kā iepriekš stāstīja Vecumnieku novada Stelpes pagasta bioloģiskās saimniecības «Ozoli» īpašnieks Andris Kalniņš, Dž. Viljamss izstrādā jaunas tehnoloģijas un metodes, kā pareizi uzturēt augsnes dzīvīgumu, nesabojāt to ar minerālmēsliem un neart par daudz, bet ievērot pareizu augu secību.

Kā vēstīts laukutikls.lv, Dž. Viljamss ir aizrautīgs pasniedzējs, kurš dalās teorētiskajās un praktiskajās zināšanās par lauksaimniecību, it īpaši augsnes auglības nodrošināšanu, mikroorganismu lomu augsnes auglības veidošanā un augu izturības nodrošināšanu pret slimībām un kaitēkļiem. Džoelam ir talants pasniegt sarežģītas lietas vienkāršā valodā, tāpēc viņš ir pieprasīts lektors gan Eiropā, gan ASV un Kanādā.

Pēc bakalaura grāda iegūšanas lauksaimniecībā ar specializāciju augu un augsnes zinātnēs lektors strādājis gan bioloģiskajās, gan konvencionālajās saimniecībās un bioloģiskās lauksaimniecības sertifikācijas iestādē, vērtējot augsnes bioloģiju un ķīmiju un sniedzot padomus augsnes uzlabošanai. Dž. Viljamss dzimis Austrālijā, tagad dzīvo Anglijā un ir atbildīgs par bioloģiskā dārza uzturēšanu Rohemptonas universitātē Londonā. Vairāk par lektoru var uzzināt biolifeag.com.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas