Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lemj par brīvpusdienām Bauskas novada skolēniem 4

Bauskas novadā brīvpusdienas skolēni, kuru vecāku ģimenes atzītas par trūcīgām, varēs saņemt līdz pat 20 gadu vecumam. Šādu un vēl citus labojumus deputāti apstiprināja novada domes sēdē. Sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa ieteica veikt grozījumus noteikumos par pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem. Ģimenē, kurai atbilstīgi likumam noteikts trūcīgās ģimenes statuss, bērni brīvpusdienas varēs saņemt, līdz tie nebūs sasnieguši 20 gadu vecumu. Iepriekš bija noteikts, ka brīvpusdienas pienākas tikai jauniešiem līdz 18 gadu vecumam. «Pārmaiņas nepieciešamas tādēļ, ka nereti vidusskolas pēdējā klasē jaunietim paliek 18 gadu. Tāpat brīvpusdienas tiks piešķirtas uz laiku, kamēr ģimenei ir atbilstīgs statuss, nevis uz pusgadu, kā bija iepriekš,» skaidro I. Kubliņa. Domes sēdē deputātu diskusijas izvērtās par to, cik liels iespējams īpašums, lai ģimenei noteiktu īpašo statusu. Noteikumos norādīts, ka «ģimenēm, kuru sastāvā ir nepilngadīgi bērni, par īpašumiem nav uzskatāma zeme un mežs platībā līdz trim hektāriem». Deputāte Rudīte Čakāne rosināja šo minimālo robežu palielināt līdz pieciem hektāriem. «Ja īpašumā ir zeme, tā ir jāapstrādā, un jānodrošina pašiem sevi ar pārtiku. Cilvēki ir jāmāca pie darba,» tāds bija deputātes Veras Purmales viedoklis. Viņai piekrita arī deputāts Gintauts Tarvids. Viņš rosināja šiem cilvēkiem pārdot pašiem nevajadzīgo vai neizmantojamo zemi. Tādējādi būtu līdzekļi, kas ļautu ģimenei izkļūt no trūcīgo statusa. «Cilvēki tiek pieradināti pie dāvanām, pie nestrādāšanas. Sistēmai jābūt citādākai. Ir jārada apstākļi, lai iedzīvotāji varētu un gribētu tikt no trūcīgā statusa vaļā. Nav jārada maksimāli viegli nosacījumi, lai viņi šo statusu saņemtu,» uzskata G. Tarvids. R. Čakāne tomēr nepiekrita kolēģu aizrādījumiem, piebilstot, ka ikviens gadījums sociālajiem darbiniekiem jāvērtē individuāli. Balsojumā viņa vienīgā atturējās, vairākums bija par grozījumiem noteikumos, atstājot trīs hektārus kā minimālo robežu, kas ļauj pretendēt uz trūcīgās ģimenes statusu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Vermele

Nu cilvēki ir izlaidušies līdz riebumam - strādāt vairs negrib neviens, tikai sēdēt internetā, spēlēt datorspēles un cerēt uz lielo "piķi". Zemi apstrādāt - nu ko jūs - nav ne vēlmes, nedz intereses - vieglāk bļaut pēc pabalstiem un palīdzības.
Bet bērniem, protams, ir jāēd un jau laicīgi jādomā, ko darīs ar senču zemīti:)
Šoreiz deputātu lēmums ir tikai atbalstāms.

pirms 7 gadiem, 2010.10.08 09:28

MAMMA

Mums ir 1,9ha zemes ja es pārdošu 0,9 ha un samaksāšu mērniekiem un zemes grāmatai vvai man paliks lai IZKĻŪTU no trūcīgā statusa. Varbūt R. Čakanei šis tas nav skaidrs , Žēl ka tāda sēd tur un nesaprot ,ka galvenais kā izkļūt no šī statusa ir DARBS, nevis 1-2 ha zemes .Ja ģimenē ir lopi ,tad tie 2 ha tātik ir. Bet darbs dor reālu naudu !

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 15:53

traktors

Jā ... Es zinu ģimenes kuri neaizaudzē zemīti un ir līdz 3 ha un pagrabs piepildīts , bet šeit ir runa par to ka vecāki dara visu ,bet ir bezdarbnieki ,vai ļoti maz saņem, un tādēļ vajaga palīdzību .
P.S .Purmales k.dze nezin ka daudz pabalstus saņem kas zemi vispār negrasās strādāt ,, darbu nemeklē,bet pabalstu saņem un nodzer . Viņiem tak nav zemes!

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 11:59

Karla

Tas ir traki, ka ir lērums neapstrādātas un aizaugušas zemes, bet cilvēkiem nav ko ēst. Kas vainīgs?

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 09:24

Vietējās ziņas